אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר בוחן הגדלת הקצבאות לעניים כפיצוי על הטלת מע"מ על פירות וירקות צילום: דוד הכהן

האוצר בוחן הגדלת הקצבאות לעניים כפיצוי על הטלת מע"מ על פירות וירקות

מחישובי המשרד עולה כי ביטול הפטור ממע"מ יגדיל את ההוצאה הממוצעת של משפחה בשני העשירונים התחתונים בכ-30 שקל בחודש

19.05.2009, 18:18 | אמנון אטד

משרד האוצר בוחן בימים אלה דרכים לפיצוי בעלי ההכנסות הנמוכות על ההתייקרות הצפויה כתוצאה מביטול הפטור ממע"מ על פירות וירקות טריים. אם הכנסת לא תסכל את ההצעה שאישרה בשבוע שעבר הממשלה, יבוטל הפטור הקיים בתחילת השנה הבאה, וכתוצאה מכך יגדלו הכנסות המדינה בכ-1.8 מיליארד שקל בשנה.

על פי חישובים שנערכו באוצר, חלקם של שני העשירונים התחתונים בסך תשלום המע"מ העתידי על פירות וירקות יסתכם בכ-150 מיליון שקל בשנה. עוד עולה מחישובי האוצר, כי ביטול הפטור ממע"מ יגדיל את ההוצאה הממוצעת של משפחה בשני העשירונים התחתונים בכ-30 שקל בחודש.

כדי להקטין את הפגיעה במשפחות אלה בגין ההוצאה הנוספת בוחנים אנשי האוצר מנגנוני פיצוי שונים. בין היתר נבחנת האפשרות של מתן פיצוי ישיר, באמצעות הגדלת קצבאות הביטוח הלאומי לבעלי ההכנסות הנמוכות. אפשרות נוספת היא מתן פיצוי עקיף, בדרך של הענקת הנחות בסעיפי הוצאה אחרים - כמו למשל נסיעה בתחבורה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הגיע הזמן להוסיף מע"מ על ירקות !!! כל הכבוד לביבי !!!!!!!!!! קצת נתונים לחסרי ידע ..........
שוק הרות והירקות מגלגל בשנה כ20 מליארד ש"ח. מתוך המחזור המפלצתי הזה מגיעים רק כ800 מליון לשכבות החלשות. מחלקת הפרות והירקות נחשבת למחלקה הכמי רווחית ובעלת הרווח הגולמי הכי גבוה בכל הרשתות בארץ - ללא יוצא מן הכלל !!!! רובם קונים ב1 ש"ח לק"ג ומוכרים לפחות ב 3 ש"ח לק"ג. (מנצלים את העובדה שאין מע"מ לכיסם הפרטי - ולא מגלגלים זאת לציבור גם כך..........) כל סיטונאי הירקות המובילים בארץ ממוקמים ברשימת האלפיון העליון. כמליארד ש"ח בשנה אינם מדווחים למס הכנסה - ונחשבים להון שחור ומולבנים לרב בשיתוף פעולה עם ערביי עזה- והכספים הללו משמשים בד"כ למימון טרור (הרבה פרות וירקות בארץ מיובאים מעזה - ושם מייצרים אתרב החשבוניות הפקטיביות שנכנסות לסיטונאים בארץ). הגיע הזמן להכניס מע"מ לפרות וירקות !!! ולהפסיק עם המחדל הקיים. הכותב הוא מרו"ח המוכרים בארץ , ומרכז במשרדו את רב חברות שיווק הגדולות להפצת פרות וירקות..............
ירקן = יקרן , ראשל"צ  |  20.05.09
14.
די תשנו תקליט
במקום לחפש כסף מתחת למנורה כמה טיפים לפקידם באוצר 1. הגיע הזמן שכולם יצאו לעבוד ולא רק שליש יממנו את הוצאות המדינה 2. תקטינו את הממשלה 3. תקטינו את מצבת כח אדם במשרדים במקום שנראה אותם מטיילים כל היום בקניות דוגמא למשרד החינוך גבעת שאול 4. תתחילו דיווח לס הכנסה כמו ארצות הברית 5. תבטלו את הפוליטיקה בעיריות מספיק לנו מנכ"ל ראו דוגמא בכל החברות שנתתם בחינם כדוגמת בזק אחרי שנתיים החזיר את כל ההשקעה ועכשיו בזק שלו בחינם. 6. שהצבא יפסיק לגייס מילואים לשמירה בבסיסם ומתקנים עלות מילואים לבעל משכורת של 40000 ש"ח לשמירה ביזבוז אם תרצו עוד טיפים תתקשרו
שלומי , ירושלים  |  19.05.09
לכל התגובות