אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגות בעלי האג"ח מאשרת את הסיכומים אליהם הגיעו בישיבת בעלי האג"ח של דפי זהב צילום: בועז אופנהיים

נציגות בעלי האג"ח מאשרת את הסיכומים אליהם הגיעו בישיבת בעלי האג"ח של דפי זהב

במסמך אשר הגיע לידי כלכליסט נכתב כי נציגות בעלי האג"ח הסכימה להשעות את זכותם להעמיד לפירעון מידי את יתרת החוב וכן את זכותם לגבות מהחברה ריבית חריגה שנתית חריגה של 35% בשנה

19.05.2009, 20:36 | אמיר טייג
חודשים לאחר אסיפת בעלי האג"ח של דפי זהב, סיכמו אתמול נציגי בעלי האג"ח את ההסכמות, אליהן הגיעו עד כה בין הצדדים. במסמך אשר הגיע לידי כלכליסט נכתב כי נציגות בעלי האג"ח הסכימה להשעות את זכותם להעמיד לפירעון מידי את יתרת החוב וכן את זכותם לגבות מהחברה ריבית חריגה שנתית חריגה של 35% בשנה. הסכמה זו תהיה תקפה עד תום חודש יוני הקרוב, המועד האחרון לכינוס אסיפה נוספת של בעלי האג"ח.

עוד עולה מהמסמך כי נציגות בעלי האג"ח בוחנת שתי חלופות לגיבוש הסדר. האחת הכנסת משקיע לחברה, אשר ירכוש אחוז מסוים ממנה ויקבל לידיו את השליטה, תוך השארת חוב חלקי לבעלי האג"ח ולבנק הפועלים. אלטרנטיבה אחרת שנבחנת היא העברת מלוא מניות החברה לידי בעלי האג"ח מתוך כוונה לממש מניות אלו בעתיד. בעלי האג"ח ימנו יו"ר דירקטוריון לחברה מטעמם.

עוד צוין כי נציגות בעלי האג"ח פנתה למספר משקיעים פוטנציאלים אשר התענינו בעסקה. בכוונת הנציגות להיכנס עם משקיעים אלו למשא ומתן, אך אם המחיר לא יהיה מקובל על הנציגות, היא עשויה לבחור באלטרנטיבה השניה. במקביל נמשכים המגעים עם בנק הפועלים, המחזיק אף הוא בחוב של דפי זהב, לו קדימות לחוב של בעלי האג"ח. יש לציין כי החברה פתחה חדש מידע בו מוצגת הערכת שווי שביצעה פירמת רואי החשבון דלויט לדפי זהב. הערכת שווי זו חסויה, אך הערכות הן כי היא נוקבץ בשווי של 7 עד 11 מיליון דולר, שווי הקרוב לשווי החברה הרשום בספרי קרן BCM המחזיקה ב-100% מדפי זהב.

בחודש פברואר האחרון הודיע דפי זהב לבעלי החוב שלה כי היא צפויה לחרוג מההתניות הפיננסיות להן היא מחויבת במסגרת הסכם שלה מולם. מספר ימים לאחר הודעה זו פרסמה דפי זהב את דוחותיה לשנת 2008, במסגרתם רשמה הפסד של 119 מיליון שקל בגין מחיקת מוניטין. עוד דיווחה החברה כי היא רואה ירידה חדה מהצפוי בביקוש לשירותיה, כך שתוצאותיה הכספיות צפויות להידרדר בשנת 2009. לדפי זהב חוב כולל של 520 מיליון שקל, מתוכם כ-350 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. מדובר באג"ח שאינו סחיר. בעקבות כך, הפחיתה מעלות את דירוג האשראי של דפי זהב ל-BB מינוס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות