אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: הבינלאומי מתנגד להסדר הנושים שמציעה אפיק הירדן צילום: תמר מצפי

בלעדי: הבינלאומי מתנגד להסדר הנושים שמציעה אפיק הירדן

לאחר ההתנגדות שהגישה קבוצת מחזיקי אג"ח הגיש גם הבנק התנגדות להסדר וטוען: "החברה מעדיפה את מחזיקי האג"ח על הבנק"

20.05.2009, 08:53 | רחלי בינדמן

בעלי איגרות החוב של חברת אפיק הירדן אינם לבדם במערכה שפתחו נגד הסדר הנושים שגיבשה החברה. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק הבינלאומי, נושה של החברה, הגיש אף הוא לבית המשפט המחוזי בירושלים התנגדות להסדר הנושים המוצע. הבנק טוען כי ההסדר אינו מציע שום מענה לנושיה הבלתי מובטחים של החברה, אשר הבנק נמנה עמם. עוד טוען הבנק כי החברה נקטה העדפת נושים פסולה, וכי נכסי החברה שאינם משועבדים לטובת נושים ספציפיים יוחדו אך ורק למחזיקי איגרות החוב, תוך גריעת נכסים אלה מכלל נכסי החברה.

הבנק הבינלאומי טוען כי למעשה, ההסדר המוצע מיועד להסדיר רק את חובות החברה כלפי מחזיקי אג"ח ב' וג'. "כפי הודאת החברה עצמה, הבנק הנו נושה של החברה במיליוני שקלים. חוב החברה לבנק אינו מוכחש, והחברה מודה במפורש בחוב שלה לבנק בסכום של 8 מיליון שקל", טוען הבנק בהתנגדותו. עוד נכתב בהתנגדות כי "חרף הודאת החברה בחובה לבנק, הצעת ההסדר אינה כוללת כל התייחסות לזכויות הבנקים הנושים, למעט אמירה סתמית כי יגובש הסדר עם הבנקים, המושתת על פריסת חובות".

אפיק הירדן חייבת למחזיקי האג"ח שלה סכום כולל של כ־270 מיליון שקל, ובמסגרת בקשה להקפאת הליכים נגדה יזמה הסדר נושים שצריך לעבור את אישורם של הנושים. ביום ראשון האחרון הגישה קבוצה של מחזיקי אג"ח התנגדות להסדר שהציעה אפיק, באמצעות עו"ד גיא גיסין, בטענה כי בעלי השליטה בחברה "קנו" את מחזיקי האג"ח שהתנגדו להסדר באמצעות רכישת האג"ח שהחזיקו על ידי צדדים שלישיים המקורבים להם.

כעת, כאמור, מצטרף הבנק הבינלאומי להתנגדות להסדר. בכך טוען מוסד בנקאי בישראל, באופן נדיר, כי חברה מגייסת נותנת עדיפות דווקא למחזיקי האג"ח על פניו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות