אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה למתנחלים: שווי הבתים בשטחים עשוי לגדול פי 3 צילום: שאול גולן

בשורה למתנחלים: שווי הבתים בשטחים עשוי לגדול פי 3

להערכת פירמת השמאות המאירי, השקעה בנכסים ביהודה ושומרון אטרקטיבית במיוחד ויכולה להכפיל או לשלש את עצמה במקרה של פינוי או "הכשרת" ההתיישבות כחלק ממדינת ישראל

21.05.2009, 10:54 | דותן לוי
השקעה בהתנחלויות צפויה להיות אחת מהשקעות הנדל"ן האטרקטיביות ביותר לטווח הארוך, כך העריך אתמול (ד') אהוד המאירי, יו"ר פירמת שמאות המקרקעין והייעוץ הכלכלי המאירי. לדבריו, אובמה הציג מדיניות שקופה וברורה שצפויה לפגוע בהתיישבות בשטחים, אך דווקא בשל כך זהו הזמן האידיאלי מבחינה כלכלית לרכישת בתים ביהודה ושומרון.

המאירי טוען, כי המדיניות המוצהרת של ארה"ב מחייבת אחד משני מצבים: פינוי יישובים בכפוף לתשלום פיצויים ברמה שתאפשר מגורים באותם תנאי מחיה בתחומי הקו הירוק, או "הכשרת" ההתיישבות כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, מה שיוביל להגדלת הביקושים ובהכרח לעליית ערך הנכסים.

דוגמה לכך, אומר המאירי, הוא היישוב "שערי תקווה" הסמוך לגדר ההפרדה מצד אחד וליישובים פתח תקווה וכפר סבא מהצד השני. לפני הקמת גדר ההפרדה ערך מגרש ביישוב עמד על 90 אלף דולר, אך עם הקמת הגדר והפיכת היישוב ללגיטימי, זינקו בו הביקושים ובעקבות זאת זינקו מחירי המגרשים עד ל-270 אלף דולר למגרש.

"ניסיון העבר מלמד ממקרים בהם טפלנו דוגמת ההתיישבויות בצפון השומרון בהם המתיישבים השקיעו סכומים נמוכים יחסית, גרו מספר שנים וזכו בפיצויי פינוי המאפשרים להם רכישת בתים ביישובים הסמוכים בתוך הקו הירוק" מסביר המאירי. לדבריו, פינוי בית מאזורים אלה יאפשר פיצוי כספי של עד 70% יותר משווי ההשקעה המקורית. מנגד, במידה והיישוב יהפוך ל"לגיטימי" ערך הנכס יכפיל את עצמו.

המאירי ממליץ על הישובים חלמיש ופדואל ככדאיים במיוחד להשקעה: "ערך הבתים שם ישלש עצמו בעשור הקרוב", הוא מסכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
נקודה למחשבה
1) ישראל קטנה, אבל יש קטנות ממנה. מי ביקר בליכטנשטיין לאחרונה? סינגפור מישהו? הונג קונג? מה חשוב הגודל בעידן המודרני? אנחנו מדינה שהייצוא שלה הוא ידע, לא תפוזים ולא זיתים. 2) ארץ ישראל התנכית כוללת שטחים רבים שנמצאים כיום בידי המדינות השכנות. האם ויתרנו עליהם בקלות ועל יהודה שומרון ועזה לא? היכן עובר הקו?
שון , ישראל, מדינה, 60  |  22.05.09
לכל התגובות