אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חד צדדית: סלטי שמיר ביטלה את ההסכם לרכישתה על ידי וילי פוד צילום: שאול גולן

חד צדדית: סלטי שמיר ביטלה את ההסכם לרכישתה על ידי וילי פוד

הרוכשת, חברה בת של וילי פוד, הודיעה היום לבורסה, כי לפני 3 ימים הודיעה לה סלטי שמיר, כי היא מבטלת את ההסכם לרכישת 51% מהונה. וילי פוד טוענת, כי הפעולה מנוגדת לדין ולהסכמים שנחתמו בין הצדדים וביקשה מספר סעדים זמניים, עד לדיון בביהמ"ש בשבוע הבא

21.05.2009, 15:31 | איתי הר אור

חברת וילי פוד הודיעה היום (ה') לבורסה, כי קיבלה הודעה מבאי כוחם של בעלי המניות בחברת סלטי שמיר, לפיה מבטלת האחרונה את ההסכם לרכישתה בידי חברת הבת של וילי פוד, ג. וילי פוד אינטרנשיונל בע"מ.

בתחילת 2008 חתמו שתי החברות על הסכם, לפיו 51% מהונה המונפק והנפרע של סלטי שמיר יירכשו על ידי וילי פוד אינטרנשיונל. על-פי ההודעה שנמסרה היום לבורסה, ב-18 למאי התקבלה אצל וילי פוד הודעה מהמוכרים, לפיה דירקטוריון סלטי שמיר ואסיפת בעלי המניות שלה התכנסו - ללא נציגיהם של וילי פוד - ובאסיפה החליטה החברה לבטל את ההסכם, לשנות את הרכב הדירקטוריון ולהחליף את התקנון.

על פי ההודעה שמסרה וילי פוד לבורסה, פעולותיה של סלטי שמיר, לרבות ביטול ההסכם, שינוי הרכב הדירקטוריון ושינוי זכויות החתימה מנוגדות לדין ולהסכם אשר נחתם בין המוכרים לבין וילי פוד אינטרנשיונל. עוד טוענת וילי פוד בהודעתה לבורסה, כי לדעתה, ההחלטות שקיבלה סלטי שמיר מנוגדות לתקנון שלה עצמה, הן התקבלו בחוסר סמכות, וככאלה הן חסרות תוקף ובטלות.

בוילי פוד אף הבהירו, כי מבחינתם, החלטות סלטי שמיר אינן משנות מן המצב אשר חל עד למועד שבו הודיעה החברה על ביטול המכירה. לטענת וילי פוד אינטרנשיונל, פעולות המוכרים הינן תולדה של דרישת וילי פוד אינטרנשיונל להשבת סכומים ששולמו לבעלים של סלטי שמיר, עקב מצגים לא נכונים שניתנו על ידם.

עוד על פי ההודעה לבורסה, וילי פוד אינטרנשיונל מסרה לבעלי סלטי שמיר, כי ב-20 במאי הגישה נגדם תביעה בדרך של המרצת פתיחה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרתה ביקשה וילי פוד אינטרנשיונל צווים הצהרתיים קבועים, שלפיהם ההסכם עם המוכרים של סלטי שמיר שריר וקיים וכיוצא בזה, הודעתה של סלטי שמיר על ביטול ההסכם ניתנה שלא כדין ואין תוקף לפעולות של מוכרי סלטי שמיר.

בנוסף, עתרה וילי פוד לסעדים זמניים, שהעיקרי בהם הינו איסור על המוכרים לבצע כל פעולה, שלא בהתאם לזכויות החתימה, כפי שהיו לפני הודעת המוכרים על ביטול ההסכם, ואיסור על המוכרים לבצע כל דיספוזיציה במניות סלטי שמיר.

בתוך כך, החליט היום בית המשפט המחוזי בתל אביב, כי דיון בבקשה, במעמד הצדדים, ייערך ב-25 במאי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות