אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג מורידה את שלמה רכב לדירוג A2 צילום: שחר צרפתי

מידרוג מורידה את שלמה רכב לדירוג A2

בחברת הדירוג מציינים לרעה את הקשחת הקריטריונים למימון נוסף בתחום ועלייה במרכיב כלי הרכב המשועבדים. מנגד מציינים כי החברה הצליחה לעלות את מחיריה ללקוחות

21.05.2009, 17:04 | כתב כלכליסט

חברת מידרוג הורידה את דירוג החוב של שלמה רכב מ-A1 לרמת A2. הורדת הדירוג מגיעה מהערכת מידרוג כי ענף הליסינג יוסיף להתמודד עם סביבה עסקית המגלמת רמת סיכון גבוהה מבעבר. 

במידרוג מציינים כי בין הגורמים המשפיעים יש את הקשחת קריטריונים למימון הענף וירידה בזמינות מקורות מימון אשר יוצרים שינוי בתמהיל מקורות המימון תוך עליה בחלקם של יבואני הרכב כמקור מימון ועליה במרכיב כלי הרכב המשועבדים מכלל הצי. כמו-כן, בשנת 2008 באה לידי ביטוי השפעת שינויים בערכי הגרט על הריווחיות והאיתנות של החברה כמו גם חברות אחרות בענף. ההורדה המצטברת של מס הקניה הובילה לשחיקה בערך הגרט של כלי הרכב, אשר התעצמה גם על רקע ירידה בשערי חליפין של המט"ח ולוותה בחשש מפני שחיקה מהותית ביחסי האיתנות.

"החברה אינה שומרת לאורך זמן על עודף משמעותי של איתנות פיננסית אל מול דרישות המממנים העיקריים כך שרגישותה לשינויים בערכי הגרט הינה גבוהה" כותבים במידרוג את אחת הסיבות להורדת הדירוג, אך למרות זאת מציינים לחיוב כי ניכרת מגמה של שיפור ביחסי האיתנות כל זאת, במדיניות פחת אשר עודכנה במהלך 2008 לרמה אשר אינה מעל לממוצע בענף.

הדירוג נתמך בכך שהחברה הינה בעלת מוניטין וותק בתחומי הפעילות, מתפעלת ומנהלת היקף צי משמעותי ומנצלת את התקופה הנוכחית לטיוב תיק הלקוחות ושיפור הרווחיות. בשנת 2008 העלתה החברה את דמי השימוש החודשיים הממוצעים בכ-3% ורשמה שיפור ביחסי הכיסוי הפרמננטיים ובנוסף, החברה ממשיכה לפעול להעלאת דמי השימוש כך שלהערכת מידרוג, תזרימי המזומנים השוטפים והתמורה ממימוש כלי רכב, לצד מיחזור חוב בנקאי, מכסים בצורה טובה את לוח הסילוקין לבעלי אג"ח בשנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות