אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חג השבועות: 132 אלף נוסעים יעברו בנתב"ג צילם: גלעד קוולרציק

חג השבועות: 132 אלף נוסעים יעברו בנתב"ג

66 אלף נוסעים ייצאו לחו"ל במהלך החג, מספר דומה ייכנס לישראל. באשת טורס מעריכים, כי תחול ירידה של 10% בתנועת הנוסעים לעומת השנה שעברה. במלונות ובקיבוצים בארץ צפויה תפוסה של 80%-90%

24.05.2009, 17:30 | יסמין גיל

כ-132 אלף נוסעים צפויים לעבור בנתב"ג במהלך סוף השבוע של חג השבועות, מיום רביעי הקרוב ועד יום ראשון. כך לפי נתוני רשות שדות התעופה, שפורסמו היום (א'). מדובר ב-66 אלף נוסעים שייצאו לחו"ל ובמספר דומה של נוסעים, שייכנסו ארצה.

המספרים שדווחו היום אף יכולים להשתנות בימים הקרובים, עם הזמנות של הרגע האחרון, המאפיינות נסיעות קצרות לסופי שבוע.

מנהלת השיווק של אשת טורס, גלית זכאי, מעריכה שהשנה חלה ירידה של כ-10% בתנועת הנוסעים בחג, הגם שהשוואה בין תנועת הנסיעות בחג השבועות ב-2008 והשנה היא מעט בעייתית, כיוון שבשנה שעברה חל החג ביום חול ולא בסוף שבוע.

לדברי זכאי, לקראת חג השבועות הקרוב קיימת "האטה בביקושים לטיולים מאורגנים ומנגד עניין בחבילות סדירות ליעדים באירופה, זאת בשל שחיקת המחירים. לגבי נופשונים, מדובר ביעד של הרגע האחרון, כך שנתונים ברורים יהיו רק בהמשך השבוע. מה שכן, יש המון ביקושים לנופשונים ביוון".

לגבי הנשארים בארץ, מנתוני התאחדות המלונות עולה, כי בבתי המלון באילת ובים המלח צפויה בסוף השבוע תפוסה ממוצעת של 90%; בקיבוצים תנוע התפוסה בין 80% ל-90%; במלונות ירושלים, טבריה וחיפה מדובר בצפי לתפוסה של 80%; בנתניה עומדת נכון להיום התפוסה על כ-70%, "אך אנו מקווים שעד החג היא תעלה", נמסר מהתאחדות המלונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות