אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר מעדנות העביר את סנפרוסט להפסד תפעולי צילום: פוטו פיניש

משבר מעדנות העביר את סנפרוסט להפסד תפעולי

בעקבות מציאת חיידקי הליסטריה במוצרי מעדנות מכירות החברה ירדו ב-25% והחברה עברה להפסד של 3.3 מיליון שקל. בניטרול המקרה הרווח הנקי היה עומד על 4.5 מיליון שקל

25.05.2009, 08:46 | גלי ברגר

משבר מעדנות העביר את סנפורסט, חברת הבת של תנובה, להפסד תפעולי של 3.7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2009, לעומת רווח של 7.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר. בנטרול השפעת אירוע מעדנות מציינת החברה כי הרווח התפעולי אמור היה לעמוד על 6.6 מיליון שקל.

מסוף ינואר עד סוף פברואר הורדו מוצרי מעדנות מן המדפים עקב חשש להמצאות חיידקי ליסטריה בחלק מן המוצרים . מעדנות מעריכה את עלויות האירוע ב-26.5 מיליון שקלל פני מס וב-19.8 מיליון שקל אחרי מס, חלקם קיבלו ביטוי בדו"חות השנתיים.

מכירות החברה ירדו ברבעון הראשון של 2009 ב-25% והסתכמו ב-56 מיליון שקל לעומת 70.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החלק של מעדנות מסך מכירות החברה ירד ל-18% לעומת 42% ברבעון המקביל אשתקד. לפי הדו"ח החברה הפסידה מכירות בסך 17 מיליון שקל בשל המשבר. הנתח של תחום הירקות הקפואים עלה ל82% לעומת 58% רבעון מקביל אשתקד, והמכירות עלו ב-12.5%. לצד אירוע מעדנות שפעל לרעת החברה, קריסת המפעל המתחרה לסנפרוסט בתחום הירקות – פרי גליל אמור היה לתת רוח גבית לחברה ששולטת בשוק הירקות הקפואים עם נתח שוק לפי נילסן של כ-65%.

אירוע מעדנות הביא גם לשחיקה משמעותית בשיעור הרווח הגולמי ירד ל-18.6% לעומת 34% ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה הפסידה מעדנות 3.3 מיליון שקל לעומת רווח של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול ארוע מעדנות היא הייתה אמורה לשמור על אותו רווח כמו ברבעון המקביל.

האתגר עבור המנכ"ל החדש של מעדנות, אלי בן לולו, ועבור הנהלת תנובה כולה היא להחזיר את מעדנות לפסים של צמיחה, אתגר לא פשוט, שכן החברה פועלת בקטגוריה של מוצרי מאפה שאינן צומחים בשנים האחרונות עקב מגמת הבריאות. בנוסף, המיתון אינו תורם לצריכה של קטגוריות מסוג זה, שכן מדובר במוצרים יקרים יחסית שנחשבים מותרות.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות