אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניינים במקום עצים: למרות 300 התנגדויות - אושרה בניית 650 יח"ד בדרום ת"א צילום: אוראל כהן

בניינים במקום עצים: למרות 300 התנגדויות - אושרה בניית 650 יח"ד בדרום ת"א

תושבי שכונת קרית שלום והחברה להגנת הטבע טענו כי הבנייה החדשה תפגע בחורשות ותיקות שניטעו בשנות ה-50 על ידי תושבי האזור

25.05.2009, 15:19 | דותן לוי

הוועדה המקומית לתכנון ובניה תל אביב יפו אישרה תוכנית להקמת 650 יחידות דיור בפאתי שכונת קריית שלום בדרום תל אביב, זאת למרות מספר גבוה של כ-300 התנגדויות שהוגשו לתוכנית.

את ההתנגדויות הגישו תושבי השכונה והחברה להגנת הטבע, כשהטיעונים המרכזיים בהתנגדויות היו כי הבנייה החדשה תפגע בחורשות ותיקות אשר ניטעו בשנות ה-50 על ידי תושבי האזור, ואשר עשויות להשתלב ב"פארק החורשות" העתידי.

החברה להגנת הטבע טענה בהתנגדויות, כי אינה מתנגדת לבינוי במקום, אך קוראת לצמצום תכסית הבנייה תוך שמירה מקסימלית על העצים הוותיקים.

טענה נוספת של החברה להגנת הטבע התייחסה לכך שהתוכנית אינה מבטיחה את פיתוח השטחים הציבוריים הפתוחים המצויים בתחומה ובעקבות זאת קראה ליצור מנגנון שידרג את התקדמות הבנייה ויתנה אותה בפיתוח פארק החורשות והשטחים הציבוריים הפתוחים שבתחום התוכנית, המהווים ריאה ירוקה הכרחית באזור זה שסובל ממחסור בשטחים ירוקים.

בתוך כך, למרות אישור התוכנית על ידי הוועדה, מהנדס העיר, האדריכל חזי ברקוביץ', הבטיח לנסות ולצמצם את תכסית השטח הבנוי במסגרת התוכנית, מה שעשוי להציל חלק מן העצים הוותיקים. והבטיח להעלות את הנושא לדיון בוועדה המקומית.

לדברי האדריכל גיא נרדי מהחברה להגנת הטבע אזור תל אביב, "איננו מתנגדים לבינוי או לציפוף עירוני, יוזמת הבנייה והפיתוח בדרום תל אביב חיונית לחיזוק האזור. יחד עם זאת אנו קוראים למהנדס העיר לשפר את התוכנית על ידי שימור העצים הקיימים והתחייבות לפיתוח השטחים הציבוריים הפתוחים המצויים בתחום התוכנית, החשובים לאזור לא פחות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות