אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אהרון מנקובסקי - המועמד המוביל לראשות איגוד קרנות ההון סיכון צילום: יורם שרף

בלעדי: אהרון מנקובסקי - המועמד המוביל לראשות איגוד קרנות ההון סיכון

אם ייבחר מנקובסקי לתפקיד בעוד כשבועיים, יהיה השותף השני מקרן ההון סיכון שמנהלת 1.34 מיליארד דולר, לאחר שחמי פרס כבר כיהן בעבר בתפקיד

25.05.2009, 20:17 | מאיר אורבך

אהרון מנקובסקי, מקרן הון הסיכון פיטנגו, הוא המועמד המוביל להחלפת אורנה ברי בתפקיד יו"ר איגוד קרנות ההון סיכון בישראל. ל"כלכליסט" נודע, שבמסגרת הבחירות שייערכו בעוד כשבועיים לתפקיד יו"ר האיגוד צפוי מנקובסקי להיבחר. באיגוד סירבו להגיב לידיעה.

ביום רביעי הקרוב צפויים חברי הוועד החדש של האיגוד להיבחר וכשבועיים לאחר מכן צפוי להיבחר היו"ר החדש לתפקיד. אם ייבחר, מנקובסקי יהיה השותף השני מקרן ההון סיכון פיטנגו, אשר יכהן בתפקיד, לאחר שחמי פרס כיהן בו בעבר.

מנקובסקי הצטרף לקרן הון הסיכון פיטנגו בעקבות התמזגותה עם קרן הון הסיכון אקליפטוס, שהוא היה בין מקימיה. בעברו שימש מנקובסקי בתפקידים בכירים שונים בחברת אורבוטק, לרבות מנכ"ל אורבוטק בארצות הברית וסגן נשיא בכיר בחברת האם. ב-2007 היו מעורבים אהרון מנקובסקי ואורנה ברי, היו"ר היוצאת של הקרן, בהפצת קוד אתי לדירקטוריונים בחברות הון סיכון.

הוא משמש כחבר במועצת המנהלים של מספר חברות הייטק, ביניהן: אופטימל טסט, פאקטלייט ואחרות. הוא גם חבר במועצת המנהלים של חברת ההשקעות פרסיד של אורני פטרושקה. מנקובסקי אף מעורב מאוד בכניסה של פיטנגו להשקעות בסין והוא חבר במועצת המנהלים של ג'ינקו סולר, בה השקיעה הקרן.

קרן הון הסיכון פיטנגו היא קרן הון הסיכון הגדולה בישראל, עם הון מנוהל של כ-1.34 מיליארד דולר. עד היום השקיעה הקרן בכ-139 חברות, כך על פי IVC.

קרנות הון הסיכון בישראל נמצאות בתקופה של מגננה קשה. בשנה האחרונה נרשמה ירידה חדה בהצלחה של קרנות הון הסיכון המקומיות לגייס כספים, כאשר מרבית הקרנות שניסו לגייס במהלך 2008 ו-2009 הסתפקו בסכומים נמוכים מאשר תכננו בעבר או ביטלו גיוסים כליל. ליו"ר האיגוד צפויות משימות לא קלות בדמות סיוע לתעשייה בגיוסי כספים מהגופים המוסדיים בישראל ועידוד הסיוע לקרנות ע"י הממשלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות