אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גייתנר לטובת הבנקים: מעלה את דרישות הסף לשוק הנגזרים צילום: בלומברג

גייתנר לטובת הבנקים: מעלה את דרישות הסף לשוק הנגזרים

שר האוצר ידרוש מקרנות גידור וחברות אנרגיה לעמוד בדרישות הון עצמי מינימלי, שעד היום רק הבנקים נדרשו להציג; אנליסט: הבנקים הופכים את שוק הנגזרים למועדון חברים מצומצם

26.05.2009, 19:35 | סוכנויות הידיעות

הבנקים של וול סטריט יכולים להיות מרוצים מתכנית הרגולציה החדשה של שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר, לשוק הנגזרים שמעבר לדלפק. התכנית החדשה תחייב את כל השחקנים בשוק לעמוד באותן דרישות של הון מינימלי.

גולדמן זאקס, ג'יי.פי. מורגן צ'ייס, קרדי סוויס וברקליס שלחו למשרד האוצר בפברואר מסמך שקורא למשרד האוצר לחייב קרנות גידור וחברות השקעה באותן דרישות רגלוציה שמחוייבים בהם הבנקים - כך חושף היום בלומברג. כיום, המצב הוא שתאגידים, חברות אנרגיה וקרנות גידור לא עומדים בפני דרישות סף של הון מינמלי בעוד שהבנקים כן נאלצים לעמוד בדרישות אלה, המפוקחות על ידי הבנק המרכזי.

"נראה שהבנקים מעוניינים להעלות את חסמי הכניסה לבורסה שמעבר לדלפק כך שתישאר מועדון מצומצם ככל האפשר ובכך הם מנסים להגן עלרווחיהם ועל תנאי השוק הנוכחיים", אמר ברנד הינץ, אנליסט בסנפורד ברנסטיין ושות' בניו יורק. "הלוביסטים של וול סטריט מבקשים להפוך את הבורסה שמעבר לדלפק למועדון סגור עם כרטיסי חבר", הוסיף האנליסט.

ב-13 למאי בכירים בארה"ב קראו לפיקוח הדוק יותר על השוק שמגלגל 592 טריליון דולר בשנה כדי לצמצמם את הסיכון למערכת הפיננסית. הנגזרים תרמו מאוד לקריסה של ליהמן ברדרס ו-AIG בשנה שעברה, ולמחיקות בהיקף של כ-1.4 טריליון דולר, במה שנראה כקריסה הפיננסית החריפה ביותר מאז השפל הגדול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות