אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק למטרות שלום: חברה ערבית ראשונה לחיפוש אורניום הוקמה באיחוד האמירויות צילום: רויטרס

רק למטרות שלום: חברה ערבית ראשונה לחיפוש אורניום הוקמה באיחוד האמירויות

"עראביאן אורניום ונצ'רס", שתוקם ע"י ת'אני אחזקות, תחפש את החומר הרדיואקטיבי במזרח התיכון ובאפריקה. מנכ"ל ת'אני הדגיש כי החברה לא תהיה מעורבת בהליך הייצור

27.05.2009, 23:33 | דורון פסקין

קבוצה עסקית מאבו דאבי הודיעה אתמול (ג') על הקמת החברה הערבית הראשונה, שתתמחה בחיפושים אחר אורניום. הקמת החברה תתבצע בזמן שמספר מדינות באזור הודיעו על תוכניות לבניית כורים גרעיניים, למטרות הפקת אנרגיה.

החברה החדשה נקראת "עראביאן אורניום ונצ'רס" והיא הוקמה על ידי "ת'אני אחזקות", כדי לחפש את החומר הרדיואקטיבי באזור המזרח התיכון ויבשת אפריקה. "עם צרכי האנרגיה הגדלים, הירידה בעתודות הנפט והשיקולים הסביבתיים, אני מאמין כי לחברה החדשה יש פוטנציאל עסקי טוב", צוטט ריצ'ארד קמבל, מנכ"ל ת'אני אחזקות.

הוא הדגיש, כי החברה תעסוק רק בחיפושים אחרי אורניום ולא תיכנס לתהליך הייצור, המשמש להפעלת כורים גרעיניים. עוד הוא הוסיף, כי החברה נמצאת בימים אלה בשלבי מו"מ לחתימת הסכמים לחיפושי אורניום עם שש מדינות באפריקה ועם עוד מדינה אחת במזרח התיכון. לפי קמבל, אם לא יתגלו כמויות גדולות של אורניום באפריקה עד שנת 2012, צפוי מחסור בשוק האורניום העולמי.

יצויין, כי מדינת איחוד האמירויות מתכננת להקים את הכור הגרעיני הראשון שלה עד שנת 2017. בשבוע שעבר אישר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, חוזה ענק לפיתוח הכור הגרעיני באמירויות, דבר שצפוי לשלשל מיליארדי דולרים לקופותיהן של חברות אנרגיה אמריקאיות.

מדינות נוספות באזור, דוגמת מצרים, ירדן ותימן נמצאות אף הן בשלבי תכנון בניית כורים גרעיניים בשטחן.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת)
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות