אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: שגרירות ישראל חגגה את שבועות מוקדם מהרגיל צילום: עמית מגל

סין: שגרירות ישראל חגגה את שבועות מוקדם מהרגיל

האירוע נחגג יחד עם חברת מוצרי חלב סינית המשתמשת בטכנולוגיה ישראלית בחוות חלב נסיונית המשותפת לשתי המדינות

28.05.2009, 00:39 | רחל בית אריה, בייג'ינג

בשגרירות ישראל בבייג'ינג חגגו שבועות מוקדם יחד עם חברת מוצרי חלב סינית שמשתמשת בטכנולוגיה ישראלית, בחוות חלב ניסיונית משותפת לשתי המדינות.

האירוע ציין שבירת שיאי תפוקת חלב של הפרות בחווה: יותר מ-9,000 ליטר לשנה בממוצע לפרה לעומת ממוצע מוערך של 4,000-5,000 ליטר במשקי חלב אחרים בסין. "הפרויקט הזה הוא אחד משיתופי הפעולה המוצלחים ביותר שלנו עם הסינים", אמר השגריר בסין, עמוס נדאי.

החווה, בלב אזור חקלאי עני מחוץ לבייג'ינג, הוקמה לפני כעשר שנים במטרה ליצור שיתוף פעולה בתחום החקלאות בין שתי המדינות על ידי שימוש בידע ישראלי לקידום תחום החלב בסין. מאז, צריכת מוצרי החלב בסין עלתה בתלילות. שערוריית המלאמין בחלב שפרצה בשנה שעברה – כשתוסף מלאכותי באבקות חלב גרם למחלות כליות אצל מאות אלפי תינוקות ופעוטים – יצרה תמריץ אצל הסינים לפקח טוב יותר על התחום ולהנהיג סטנדרטים מקצועיים גבוהים יותר שמאומצים מחוות ההדרכה הישראלית לרפתות חלב אחרות.

עזרא שושני, הנספח החקלאי בשגרירות סיפר ל"כלכליסט" כי משרד החקלאות מקים בימים אלה כמה חוות הדרכה נוספות באזורים שונים בסין בשיתוף עם גורמים ממשלתיים ופרטיים. "יש יתרון כלכלי כיוון שהתנאי שלנו להדרכה הוא שימוש בציוד חליבה ישראלי, אבל היתרון הוא גם מדיני, בקידום הקשרים בין המדינות ויצירת תדמית חיובית לישראל", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות