אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רואים את סוף המיתון? הירידה בביקוש לעובדי הייטק מתמתנת צילום: shutterstock

רואים את סוף המיתון? הירידה בביקוש לעובדי הייטק מתמתנת

מסקר של חברת ההשמה אתוסיה שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שברבעון האחרון נרשמה עלייה של 40% בביקוש לבכירים בתחום הביוטק

28.05.2009, 11:14 | אסף גלעד

"בשלושת החודשים האחרונים אנו עדים להתייצבות הדרגתית בשוק התעסוקה בהייטק ובביוטק", כך אמר ל"כלכליסט" אייל סולומון, מנכ"ל חברת ההשמה אתוסיה המתמחה בגיוס עובדים לתחומי ההייטק והביוטק. לדבריו: "ברוב התפקידים אנו מבחינים בבלימה של ירידות השכר. ככל הנראה, הורדות השכר והפיטורים מיצו את עצמם, וחברות הגיעו למצב של צמצום יתר".

מדד MIT: התמתנות בירידה בביקוש לעובדי הייטק באפריל במהלך החודש שעבר ירד הביקוש לעובדי הייטק ב-1.5%, לעומת ירידה חודשית של כ-5% במהלך 5 החודשים שקדמו לו אסף גלעד, תגובה אחתלכתבה המלאה

מסקר שכר שערכה החברה בתחום ההייטק והביוטק לרבעון הראשון של 2009 עולה שתחום הבכירים הוא הנפגע העיקרי במשבר הנוכחי. מספר המשרות הבכירות בעולם הפיתוח נמוך במיוחד, וירד בכ־70% לעומת הרבעון המקביל ב־2008. שכרם של סמנכ"לים ומנכ"לים בהייטק נמוך בכ־18% מהשכר שקיבלו ברבעון המקביל אשתקד, ועומד על 70-40 אלף שקל בחודש בממוצע (תלוי בגודל החברה ובתחום).

שאר הנתונים נבחנו בהשוואה לרבעון האחרון של 2008. לפי הנתונים, בתחום האינטרנט חלה עלייה של כ־20% במספר המשרות לעומת הרבעון הקודם. בתחום הביוטק נרשמה עלייה של 40% בביקוש לבכירים ברבעון הראשון של 2009.

לפי הסקר, בחודשים האחרונים חלה ירידה בביקוש למהנדסי תוכנה בתחומים השונים, והשכר הממוצע בתחום זה ירד בשיעור של 10%-15% לעומת הרבעון הקודם. בביקוש לאנשי פיתוח נרשמה ירידה של 10%-25%.

בתחום החומרה נפתחו ברבעון האחרון משרות בעיקר למהנדסים צעירים, בעלי ארבע־חמש שנות ניסיון, בשכר נמוך ב־2%-5% מהרבעון הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות