אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזדמנויות רכישה בלונדון? מחירי בתי היוקרה צנחו ב-20% במאי צילום: בלומברג

הזדמנויות רכישה בלונדון? מחירי בתי היוקרה צנחו ב-20% במאי

זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיבה לצניחה: הקיצוצים בחברות הפיננסים

30.05.2009, 21:53 | בלומברג

מחירי בתי היוקרה בלונדון צנחו בכ־20% במאי לעומת התקופה המקבילה אשתקד, על רקע הקיצוצים הגואים בכוח אדם במגזר השירותים הפיננסיים, שגרמו לירידה בביקושים לנדל"ן פאר.

עם זאת בחישוב חודשי עלה ב־1.6% השווי הממוצע של בתים ודירות שמחיריהם יותר ממיליון ליש"ט בשכונות היקרות ביותר לעומת אפריל - כך לפי חברת הנדל"ן נייט פרנק. על בסיס שנתי איבדו הנכסים היוקרתיים משוויים במהלך 11 רבעונים רצופים ואינם עתידים להתאושש עד הרבעון השני של 2010, מוסיפה החברה.

המחירים יירדו קרוב לוודאי ב־30% מהשיא שנרשם במרץ 2008. לפי ליאם ביילי, האנליסט הראשי של חטיבת הנדל"ן למגורים בנייט פרנק, שווי הנכסים לא יחזור לרמות שאליהן הגיעו בשנה שעברה, עד 2014 לכל המוקדם. רבבות בנקאים, הקליינטים העיקריים של בתי היוקרה בלונדון, עתידים לאבד את משרותיהם עקב המשבר הפיננסי העולמי, שכן חברות פיננסיות עשויות לקצץ עד 60 אלף משרות עד סוף 2010 - כך לפי חברת המחקר אוקספורד אקונומיקס. מחירי הבתים ברחבי בריטניה צנחו במאי בכ־11% לעומת שנה קודם לכן, לעומת ירידה של 15% באפריל - כך לפי חברת המשכנתאות ניישנווייד בילדינג סוסייטי. על בסיס חודשי, עלו המחירים באופן בלתי צפוי ב־1.2%.

הליש"ט איבדה 25% משווייה לעומת הדולר בשנה החולפת ו־11% לעומת היורו, מה שהפך את הבתים בלונדון לנגישים יותר עבור משקיעים זרים. "אפילו הפלח היוקרתי ביותר של הנדל"ן מתחיל להראות פעילות ערה יחסית. רוסים שהצליחו לשמר את עושרם רוכשים בתים בכתובות הטובות ביותר ומשתוקקים להשקיע כספם בבריטניה", אומר ביילי. "ההיצע דל עדיין בכל סוגי הנדל"ן ובייחוד בנדל"ן ששוויו 1–2 מיליון ליש"ט", הוסיף.

 

שווי נכסי היוקרה בשכונת היוקרה הלונדונית מייפר עלה ב־2.9% בחודשיים שהסתיימו במאי, יותר מאשר בכל שכונה אחרת. מרילבון ניצבת במקום שני עם עלייה של 2.7% במחירים. נייט פרנק מרכיבה את מדד נכסי היוקרה הלונדוניים שלה בהתבסס על שווי הנכסים, בין השאר, במייפר, סנט ג'ונס ווד ובלגרוויה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות