אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההון העצמי של סנטרל יורופיאן: 2.7 מיליון שקל צילום: גו קוט

ההון העצמי של סנטרל יורופיאן: 2.7 מיליון שקל

חברת הנדל"ן של יולי עופר, הפועלת בהונגריה, הפסידה 2 מיליון שקל ברבעון הראשון, נוסף על הפסד של 68 מיליון שקל ב־2008

30.05.2009, 23:44 | שי אספריל

מצבה העגום של כלכלת הונגריה - מהכלכלות היותר שבירות במזרח אירופה - פגע קשות גם בחברת הנדל"ן סנטראל יורופיאן הנשלטת בידי יולי עופר.

בסוף השבוע פרסמה החברה את דו"חות הרבעון הראשון של שנת 2009, שמהם התברר כי יתרת ההון העצמי המיוחסת לבעלי מניות הסתכמה בסוף הרבעון ב־2.7 מיליון שקל בלבד. לשם השוואה, ברבעון המקביל אשתקד עמד ההון העצמי על 63 מיליון שקל - סכום הגבוה פי 23.

ההתכווצות המדאיגה בהון העצמי מדירה שינה גם מעיניהם של רואי החשבון של החברה, אשר בחרו להדגיש זאת בפני המשקיעים, והיא נובעת מהפסדיה של סנטראל יורופיאן, שהסתכמו ברבעון הראשון ב־2 מיליון שקל, נוסף על הפסד של 68 מיליון שקל שנרשם ב־2008.

לבד מההפסדים חשפה החברה כי המשבר בשווקים, שהאט משמעותית את עסקיה בשנה שעברה, עלול להמשיך ולפגוע בה גם ב־2009.

סנטראל יורופיאן הודתה שהיא נזקקת למיחזור חובות כדי להמשיך את פעילותה הנדל"נית בהונגריה, ומסרה שהיא פועלת עם כמה בנקים כדי שיתחשבו במצבה, ושיגמישו את תנאי החזר ההלוואות שנטלה מהם.

נוסף על כך הדגישה החברה שהיא סובלת מהתנודות החריפות בשער המטבע ההונגרי, הפורינט, ולכן היא החליטה שלא להשתמש יותר במטבע המקומי, ולבצע מעתה את כל פעילותה ביורו.

סנטראל כתבה כי היא מקווה כי צעדים אלה, לצד מימוש נכסים, יקלו על המשך פעילותה, ויאפשרו לה לשרוד את המשבר החריף הפוקד את מולדת הגולאש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות