אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
125 מיליארד דולר בשנה -  הנזק כתוצאה משינויי האקלים צילום: בלומברג

125 מיליארד דולר בשנה - הנזק כתוצאה משינויי האקלים

כך עולה ממחקר חדש שהוביל מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן, המתבסס על נתונים מקיפים, לקראת ועידת קופנהגן שתעסוק בצמצום פליטות גזי החממה. המחקר קובע כי בתוך 20 שנה יגדל הנזק הכלכלי פי 4. היום מושפעים כ-300 מיליון איש ברחבי העולם מנזקי השרב והשיטפונות

31.05.2009, 19:26 | גלית שפיר

שינויי האקלים גורמים לנזק כלכלי של 125 מיליארד דולר בשנה - כך עולה ממחקר של מזכ"ל האו"ם לשעבר ונשיא Global Humanitarian Forum, קופי אנאן, אותו פירסם אתר האינטרנט של העיתון הלונדוני ה"גארדיאן".

המחקר התבסס על נתונים מהבנק העולמי, ארגון הבריאות העולמי, האו"ם, מכון המחקר פוסטדם לשינויי האקלים ומחברות ביטוח. זוהי הפעם הראשונה שבה נערך מחקר מקיף על ההשפעות הכלכליות של נזקי האקלים. הדו"ח הוכן לקראת מפגש של נציגים מ-192 מדינות, בשבוע הבא בבון, שמטרתו השגת הסכם בינלאומי לצמצום פליטות גזי החממה, לקראת הכנס השנתי של הוועידה לשינויי אקלים, שייערך בסוף השנה בקופנהגן.

מהדו"ח של אנאן עולה, כי שינויי האקלים משפיעים על כ-300 מיליון איש בשנה, מתוכם אף מתים כ-300 אלף, 310 מיליון סובלים מבעיות בריאות, 20 מיליון איש מידרדרים לכדי עוני וכ-75 מיליון איש מעתיקים את מקום מגוריהם בניסיון להיחלץ מההשפעה. 

על פי הצפי, בשנת 2030 יעמוד הנזק הכלכלי השנתי על כ-600 מיליארד דולר בשנה ומספר המתים יגיע לכ-500 אלף איש.

כיום, לפי הדו"ח, חשופים כ-4 מיליארד איש לסכנה שבשינויי האקלים וכ-500 מיליון מהם נמצאים בסכנה מיידית, כתוצאה מהשפעות של שרב קיצוני או שיטפונות על מימדי הרעב, המחלות והעוני. הסובלות ביותר, באופן לא מפתיע, הן מדינות באפריקה, במזרח התיכון, בדרום אסיה ובאיים בים הפסיפי.

סוכנות הידיעות רויטרס מסרה, כי במסגרת השיחות בין נציגי המדינות, לקראת ועידת קופנהגן, החליטו המדינות המפותחות, כי מדי שנה הן יעבירו כ-100 מיליארד דולר למדינות מתפתחות על מנת לעזור להן להילחם בנזקים.

אנאן מסר, כי המדינות חייבות להגיע להסכמים ביניהן לצמצום נזקי האקלים, ולא - הן תהיינה אחראיות לנזקים שייגרמו לאנושות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות