אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני דנקנר התפטר מתפקידו כיו"ר בנק הפועלים על רקע חילוקי הדעות עם בנק ישראל; יאיר סרוסי ימונה במקומו צילום: יובל חן עמית שעל

דני דנקנר התפטר מתפקידו כיו"ר בנק הפועלים על רקע חילוקי הדעות עם בנק ישראל; יאיר סרוסי ימונה במקומו

כך נודע בתום ישיבת הדירקטוריון, הערב. דנקנר יישאר בתפקידו במשך חודשיים, אז יחליף אותו סרוסי, שייכנס בינתיים לתפקיד סגן היו"ר. לאחר מכן ימשיך דנקנר כדירקטור בבנק עד סוף השנה. המנכ"ל זיו יעזוב תוך מס' ימים; ציון קינן יחליף אותו כממלא מקום

01.06.2009, 20:00 | רונית גודמן

כפי שפורסם מוקדם יותר היום ב"כלכליסט", בתום ישיבת דירקטוריון בנק הפועלים, הערב (ב'), התפטר היו"ר דני דנקנר מתפקידו בעקבות חילוקי הדעות הממושכים בין הפועלים לבין בנק ישראל. 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", דנקנר יוחלף ביאיר סרוסי, שייכנס לתקופה של חודשיים לתפקיד דירקטור וסגן יו"ר הדירקטוריון - לאחר אישור עקרוני של מועמדותו ע"י בנק ישראל. סרוסי ייכנס לתפקיד היו"ר רק לאחר עזיבתו המוחלטת של דנקנר את התפקיד בתום חודשיים. דנקנר ישמש כדירקטור בפועלים עד לסוף השנה ולאחר מכן ישמש כדירקטור בבנק הפועלים שוויץ.  

תקופת הביניים נקבעה בעקבות כוונתם הן של בנק הפועלים והן של בנק ישראל לבצע את ההליך בצורה מסודרת.

באשר למנכ"ל הפורש, צבי זיו, זה יעזוב את תפקידו בתוך עשרה ימים ובמקומו ימונה, כממלא מקום, ציון קינן. להערכת אישים בבנק, הוועדה שהוקמה לאיתור המנכ"ל תסיים את עבודתה בחודש יולי.

סרוסי שימש בעבר כדירקטור בבנק הפועלים, וכן כמנכ"ל מורגן סטנלי ישראל. הוא שימש גם בתפקידים שונים במשרד האוצר. עד היום כיהן כיו"ר ועדת ההשקעות של קרן מבטחים הוותיקה, וכשותף בקרן ההשקעות מוסטנג.

שרי אריסון. טובת הבנק ולקוחותיו - באחריותי, צילום: שאול גולן שרי אריסון. טובת הבנק ולקוחותיו - באחריותי | צילום: שאול גולן שרי אריסון. טובת הבנק ולקוחותיו - באחריותי, צילום: שאול גולן

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט", כי שרי אריסון היא שהעלתה את מועמדותו בפני נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. 

אריסון: הערכה לדנקנר

אריסון מסרה הערב בהודעה שהעבירה לתקשורת: "כצעד של אחריות ומחוייבות עמוקה ללקוחות ולעובדי הבנק, ביקש יו"ר הבנק, מיוזמתו, לסיים את תפקידו. לבקשת בנק הפועלים, בנק ישראל ולבקשתי האישית, הסכים דנקנר שלא להתפטר לאלתר ולהמשיך למלא במקצועיות ובאחריות, כפי שעשה זאת קודם לכן, את תפקיד היו"ר - עד אשר תבוצע חפיפה מסודרת עם סגן יו"ר חדש שימונה כיו"ר בתוך כחודשיים.

"כפי שהבעתי בעבר, גם היום אני מביעה אמון מלא בדני דנקנר, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, ואני מכבדת את החלטתו הראויה להערכה, כשראה יחד איתי את טובת הבנק, לקוחותיו ועובדיו", הודיעה אריסון.

בעלת השליטה הוסיפה, כי "לאור חילוקי הדעות שנתגלעו בין דני דנקנר לבנק ישראל ובמקביל לגיבוי והאמון שאני נותנת ביו"ר הבנק, עמדתי לאורך כל הדרך על זכויותיי כבעלת השליטה בבנק. לאור בקשתו של דנקנר לפרוש, פעלתי למציאת פיתרון שיכבד את כל הצדדים לטובת הבנק ולקוחותיו.

"דנקנר קיבל את המושכות בתקופה קשה ומורכבת והתמודד איתה בכישרון רב וביכולת בלתי רגילה. הוא הנהיג את הבנק ואת הדירקטוריון באופן מרשים, ישיר, ביד רמה ומעל לכל - ביושר. אני מצטערת על פרישתו של דני מהתפקיד", אמרה אריסון.

"ברצוני לברך על המינוי הראוי של יאיר סרוסי לתפקיד סגן יו"ר והיו"ר המיועד ולאחל לו בהצלחה", הוסיפה אריסון וחתמה: "טובת הבנק ולקוחותיו, תוך שמירה על החוק, הערכים וזכויות כל הצדדים - הינה אחריות שלי כבעלת שליטה ואחריות של מערכת הרגולציה במדינת ישראל".

בנק ישראל: פועלים להבטיח יציבות

מבנק ישראל נמסר הערב: "הנגיד והמפקח על הבנקים מאחלים הצלחה להנהלת ולדירקטוריון בנק הפועלים בהמשך הובלתם את הבנק בתקופה זו של זעזועים בכלכלה העולמית. בנק ישראל רואה לנגד עיניו מטרה מרכזית: לחזק את בנק הפועלים והנהלתו.

"תפקידו של בנק ישראל, ובתוך כך של הפיקוח על הבנקים, הוא להבטיח את יציבות המערכת הבנקאית בישראל, לחזקה ולשמר את אמון הציבור בה. לשם השגת יעד זה, ימשיכו בנק ישראל והפיקוח על הבנקים להגן על ענייניהם של המפקידים, המשקיעים והציבור כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בעיניי שרי אריסון היא אישה לא אחראית שלא עומדת בהבטחותייה
אם דני לא עשה כלום שיצדיק את פיטוריו, האם זה לא ראוי שבעלת השליטה בחברה תעמוד על רגלייה האחוריות ותגן עליו ועל החברה שלה בכול אמצעי חוקי שעומד לרשותה, ועוד לאחר שהיא הודיעה קבל עם ועדה שזה מה שהיא עומדת לעשות ולאחר כול ההצהרות והרעיונות לכלי התקשורת, ובל נשכח שהיא שרי אריסון באצמה ובכבודה כינתה את התנהלות בנק ישראל כ"מושחת" לא פחות : "פעילות בנק ישראל גובל בשחיתות" האם לאחר כול זה בלתי אפשרי לכנות את התנהלותה שלה כמושחתת האם נפרסו לעינייה ולאוזנייה פרטים חדשים ומלאים שלנו כבעלי מניות/משקיעים לא ניתן לדעת, האם היא כבעלת השליטה והבנק אצמו יצאו ללא נזק בסוף הסיפור "רק" בגלל שהם החליטו לסגור אותו כ"התפטרות", או שהיה מן הראוי להודיע לדני שיחכה אם העלבון האישי וההתפטרות לאחר שידיו של הבנק ובעלי התפקידים בו יזוכו מכול אשמה (לפחות הציבורית), אני כבר הסקתי את מסקנותיי והגעתי להחלטות הנכונות שאיני מעוניין להשקיע במניות של חברה שהבעלים שלהם מתנהלים מתוך סערת רגשות, תקיפה תקשורתית, חוסר יושר, חוסר אמון, הסתרת מידע ממני כמשקיע כמתחייב על-פי החוק, כול עוד בעלת השליטה בבנק היא שרי אריסון איני אהיה מוכן לרכוש ולהחזיק את מניותיה(גם ביתר החברות), ואתם כבר הגעתם למסקנות הנכונות לכם?
גדי יבנין , קרית גת  |  01.06.09
לכל התגובות