אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועדת הכלכלה: "לפני קריאה ראשונה לא יהיו שינויים בהצעה להטיל מס על שרותי התיירות" צילום: טל שחר

יו"ר ועדת הכלכלה: "לפני קריאה ראשונה לא יהיו שינויים בהצעה להטיל מס על שרותי התיירות"

ח"כ אופיר אקוניס התייחס להצעת האוצר להטיל מע"מ על שירותים לתיירים שיגיעו לישראל. נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן: "המע"מ זאת מכת מוות לענף"

02.06.2009, 12:11 | יסמין גיל

"לפני הקריאה הראשונה של חוק ההסדרים, לא יהיו שינויים בהצעה להטיל מע"מ על שירותי התיירות הנכנסת", כך אמר הבוקר (ג') יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס, בדיון בנושא "השקעות בתיירות כמנוף ליציאה מהמיתון". כצפוי, נסב הדיון סביב הצעת משרד האוצר, להטיל 16.5% מע"מ על שירותים לתיירים שיגיעו לישראל.

מדובר בהצעה המעוררת תרעומת וחשש בקרב אנשי התיירות בארץ, בעיקר מכך שייקור חבילות הנופש לישראל עלול להביא לירידה בתנועת התיירות הנכנסת ולפגיעה כלכלית בענף. "גם אני חושב שלא צריך להיות מע"מ על תיירות", הוסיף ח"כ אקוניס, "אבל לפני קריאה ראשונה לא יהיו שינויים. הוויכוח בנושא התיירות אינו פוליטי, הוא ממלכתי".

בתגובה אמר ח"כ ישראל חסון: "מי שהולך לפגוע בעיקרון של הטלת מע"מ על ייצוא, יורה לעצמו כדור - לא בברך, אלא בתודעה שהדבר הזה בכלל אפשרי". הוא פנה לחברי הכנסת ואמר: "חובתכם כאנשי ציבור לא לתת יד להעברת דברים שאתם לא מאמינים בהם. אם הדיון לא יסתיים באמירה שאסור לתת יד לפגיעה במנוע צמיחה כמו התיירות, אנו פוגעים בתפקידנו הציבורי".

יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות, מיכאל פדרמן, הגיב גם הוא על דברי אקוניס על כך שכפי הנראה לפני הקריאה הראשונה, ההצעה להטיל מע"מ לא תרד מסדר היום: "אני מבין את האילוצים של הפוליטיקה, אבל חשוב להבהיר כבר עכשיו לראש הממשלה שזה לא יעבור בין קריאה ראשונה לשנייה. יש נטייה לחשוב שהאוצר תמיד צודק".

נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, הוסיף: "המע"מ זאת מכת מוות לענף. אותי לא מעניין איפה ההצעה הזאת תיפול, ובתנאי שתיפול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות