אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה מוכרת את יתרת אחזקתה בגוטקס תמורת 166 מיליון שקל צילום: אבי ולדמן

אפריקה מוכרת את יתרת אחזקתה בגוטקס תמורת 166 מיליון שקל

מסע המימושים של אפריקה נמשך הפעם עם מכירת יתרת אחזקתה (50%) בגוטקס ממנה תרשום רווח של 92 מיליון שקל

02.06.2009, 13:04 | כתב כלכליסט
אפריקה ישראל מוכרת את מלוא אחזקותיה, כ-50% בקבוצת גוטקס בתמורה ל–166 מיליון שקל ותמורה נוספת בסך של עד 7.5 מיליון דולר, בהתאם לתוצאות העסקיות של מכירות המותגים "Zara" ו- "Pull and Bear" בישראל במהלך ארבע השנים הקרובות, החל מ-1.11.2008. הרוכשים הם קבוצת משקיעים בראשות ג'ואי שוובל.

 

החברה צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח לפני מס בגין העסקה בסך של כ-92 מיליון שקל, ולהציג תזרים נקי משוער של כ-150 מיליון שקל. סכום של 44 מיליון ש"ח מהתמורה המיידית שולם כמקדמה (כאשר סך של כ-24 מיליון שקל מתוך הסכום האמור לא יוחזר גם אם לא תושלם העיסקה, למעט במקרים מסוימים של הפרה מהותית של המוכרת)

איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל מסר בהודעת החברה כי "מדובר בהתקדמות חשובה ביותר לקראת השלמת העסקה וקבלת 44 מיליון שקל כמקדמה מיידית מעידה על רצינות הצדדים ומחויבותם להשלמת העסקה, בתנאים ובמועדים כפי שנקבעו בתיקון למזכר ההבנות. הוא ציין כי העסקה תניב רווח נאה מהתמורה המיידית של כ–92 מיליון שקל ותייצר תזרים נקי משוער של כ–150 מיליון שקל לחברה, דבר אשר יתרום להגדלת יתרות הנזילות של הקבוצה ולהקטנת התחייבויותיה. אפריקה ישראל מצפה שהעסקאות הנוספות עליהן חתמה בחודשים האחרונים יושלמו בשבועות הקרובים, בהתאם למועדים עליהם דיווחה החברה עד כה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות