אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הפרמיירליג בחובות של 3.1 מיליארד ליש"ט צילום: רויטרס

קבוצות הפרמיירליג בחובות של 3.1 מיליארד ליש"ט

מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי הן אלופות החובות. 15 מתוך 20 קבוצות ממומנות על ידי הבעלים

02.06.2009, 17:34 | סוכנויות הידיעות

20 מועדוני הפרמיירליג חייבים בסך הכל 3.1 מיליארד ליש"ט לבנקים, בעלי קבוצות ושאר גורמים. כך לפי "הגרדיאן" שחקר את האינפורמציה הפיננסית שבידיו.

צ'לסי היא אלופת החובות עם חוב לבעלים רומן אברמוביץ' וגורמים אחרים של 701 מיליון ליש"ט.

מנצ'סטר יונייטד האלופה חייבת 699 מיליון ליש"ט בגלל רכישת המועדון על ידי משפחת גלייזר.

בשלוש השנים האחרונות שילמה יונייטד 263 מיליון ליש"ט כדי לטפל בריבית שנוצרה מההלוואות שלקחה המשפחה כדי לרכוש את המועדון.

ארסנל חייבת 416 מיליון ליש"ט, בעיקר בגלל פרויקט "אצטדיון האמירייטס".

ליברפול חייבת לבנקים ולחברות אחרות כ-280 מיליון ליש"ט. החוב דומה לזה של היונייטד וכולל בתוכו 185 מיליון ליש"ט שלקחו אנשי העסקים האמריקאים אשר רכשו את המועדון, טום היקס וג'ורג' ג'ילט.

בצ'לסי, לעומת זאת, הכסף שחייב המועדון הוא בעיקר לבעלים רומן אברמוביץ', שמאז שרכש אותו ב-2003 העביר לו כספים בהלוואות ללא ריבית. צ'לסי הודיע לאחרונה כי אברמוביץ' הקטין את ההלוואה שנתן ל-339.8 מיליון ליש"ט ו"המיר" את שאר הכספים שהזרים למניות של המועדון.

ארסנל היא קבוצת הכדורגל היחידה בפרמיירליג שלקחה הלוואה ענקית כדי לממן פרויקט האמור להניב רווחים למועדון בטווח הרחוק. 260 מיליון ליש"ט נלקחו כדי לבנות את האצטדיון החדש באשברטון גרוב ועוד 133 מיליון ליש"ט כדי להקים פרויקט דיור יוקרתי על הריסות האצטדיון הישן – הייבורי.

הנתונים מראים כי למרות עלייה ניכרת בהכנסות 20 המועדונים של הפרמיירליג – בעיקר בזכות הסכם מכירת זכויות שידור בשווי 2.7 מיליארד ליש"ט לעונות 2007 עד 2010 - רוב מועדוני הפרמיירליג עדיין מסתמכים על סובסידיות של בעלי הקבוצה כדי להשלים את התקציב. 15 מ-20 המועדונים מקבלים הזרמת כספים שוטפת מבעלי הקבוצות.

ההשקעה הגדולה ביותר של בעלים של קבוצה מחוץ לארבע הגדולות היא של מוחמד אל פאייד, הבעלים של פולהאם, שהזרים לה 174 מיליון ליש"ט בהלוואה ללא ריבית.

מועדוני הפרמיירליג משלמים כ-1.095 מיליארד ליש"ט על משכורות של שחקנים ובעלי תפקיד בקבוצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות