אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלון בן 200 חדרים יוקם במזרח ירושלים

מלון בן 200 חדרים יוקם במזרח ירושלים

מדובר במלון בן 7 קומות ו-200 חדרים העתיד לפי התוכניות להיבנות במורדות המערביים של נחל קדרון

02.06.2009, 18:52 | אורי חודי
הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים במשרד הפנים אישרה היום להפקדה תוכנית לבנייתו של מלון חדש במזרח ירושלים. מדובר במלון בן 7 קומות ו-200 חדרים העתיד לפי התוכניות להיבנות במורדות המערביים של נחל קדרון, מעברה הצפון מזרחי של חומת העיר העתיקה. את התוכנית יזמה הרשות לפיתוח ירושלים בעבור עיריית ירושלים.

בשטח בו מתוכנן המלון, קיימות היום מספר חנויות שעל פי התוכנית יועברו למבנה שיבנה בצידו השני של הרחוב. מבנה זה אמור לכלול גם שני גני ילדים ולשכת רווחה. "המלון מאופיין בבנייה מדורגת" כך נמסר מהוועדה, " גג המלון יפותח ככיכר ציבורית במפלס הרחוב, ממנה ניתן יהיה לצפות על נוף הר הזיתים ונחל קדרון, ואשר ממנו ייהנו גם השוהים בחדרים שייבנו בהתאמה לתוואי הטופוגרפי של ההר. לצד הכיכר מתוכנן מעבר ציבורי המקשר בין מפלס הרחוב לנחל".

ממשרד הפנים נמסר כי: "ההחלטה התקבלה כחלק ממדיניות הועדה לקדם תכנון באזור מרכז העסקים הראשי במזרח העיר שנועדה למשיכת קהל ועידוד התיירות בעיר".

כחלק ממדיניות זו, אישרה הועדה בשבוע שעבר תוכנית למלון נוסף, גם הוא בן 200 חדרים, במתחם מכון הסיבים בעיר, בפתח המושבה הגרמנית. שטח התוכנית הוא כ-7 דונם והמלון המתוכנן יתנשא לגובה של 8 קומות.

בתגובה לפרסומים כי אישור תוכנית המלון במזרח העיר עוררה זעם בקרב הממשל האמריקאי, אחרי שהבהיר את עמדתו בנוגע לבנייה במזרח העיר, נמסר מעיריית ירושלים כי: "מדובר בתוכנית המקודמת במשך כ- 12 שנים על-ידי הרשות לפיתוח ירושלים. התוכנית כוללת בנית מלון, גן ילדים, תחנת כיבוי אש ומרכז מסחרי שישרתו את תושבי מזרח העיר. התוכנית תקדם אתה כלכלת תושבי העיר בכלל ותושבי מזרח העיר בפרט. כמו כן, התוכנית תביא לשדרוג באיכות חייהם של תושבי המקום ולשיקום האזור".

"התוכנית נעשה בשיתוף הציבור וסוחרי המקום כמענה לסוחרי השוק במזרח ירושלים ותושבי המקום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות