אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורשיו של ממציא "לחם עינן" מבקשים לקבל דיווח על רווחי מאפיית אנג'ל צילום: שאול גולן

יורשיו של ממציא "לחם עינן" מבקשים לקבל דיווח על רווחי מאפיית אנג'ל

יורשיו של ד"ר ישראל דוריון טוענים כי אביהם חתם על הסכם עם מאפיית אנג'ל לפיו הוא העניק למאפייה זכות בלעדית לשיווק המוצר תמורת תשלום אחוזים מפדיון המכירות

03.06.2009, 16:24 | מארק שון

יורשיו של ממציא המותג "לחם עינן" שנמכר על ידי מאפיית אנג'ל הגישו היום (ד') בקשה לבית המשפט המחוזי לאשר להם לעיין בתיק המשפטי המתנהל בין אנג'ל לבין מאפיית ברמן. יורשיו של ד"ר ישראל דוריון, שעסק בהמצאות בתחום המזון ובין השאר המציא את לחם עינן, טוענים כי אביהם חתם על הסכם עם מאפיית אנג'ל לפיו הוא העניק למאפייה זכות בלעדית לשיווק המוצר תמורת תשלום אחוזים מהפדיון הכולל של המכירות.

ילדיו של הממציא טוענים כי הופתעו לגלות לאחרונה כי במסגרת הליך משפטי המתנהל בין שתי המאפיות, כתבה חברת שלמה א.אנג'ל כי הכנסותיה בשנת 2005 היו בהיקף של כ-92 מיליון שקל, כאשר 'לחם עינן' הוא מוצר הדגל שמכירותיו מהוות 22% מכלל המכירות.

בינואר האחרון השיב בית המשפט העליון את התיק למחוזי, לאחר שהמחוזי דחה לפני כשנתיים את התביעה שהגישה לחם אנג'ל נגד ברמן בטענה לשימוש בסימן המסחר של 'לחם עינן', תוך שימוש שלא כדין במוניטין של מאפיית אנג'ל.

היורשים טוענים כעת כי הם פנו לעורכי הדין של אנג'ל כדי לקבל מהם את הנתונים המדוייקים, כדי לברר מה הסכומים המדוייקים המגיעים להם, אך בקשותיהם נדחו. עו"ד יוסף עזגד, המייצג את מאפיית אנג'ל, השיב ליורשים במכתב מספטמבר 2006 כי תקופת החוזה בין הממציא לבין המאפייה הסתיימה לפני שנים רבות. כחודש לאחר מכן, באוקטובר 2006, שלח עו"ד עזגד מכתב נוסף בו הוא טען כי היורשים יורים סכומים באוויר, ללא כל מידע מדוייק, ומאפיית אנג'ל לא רואה לנכון לבדוק האם קיים אצלה מידע על מכירות שהסתיימו לפני 17 שנים והחלו שנים לפני כן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה