אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שב"ס: דודו טופז ניסה להתאבד בתאו; מצבו קל צילום: צביקה טישלר

שב"ס: דודו טופז ניסה להתאבד בתאו; מצבו קל

צוות מד"א שהוזעק לבית המעצר אבו-כביר מצא את "מלך הרייטינג" מחוסר הכרה בתאו. דובר שב"ס מסר כי טופז הזריק לעצמו אינסולין בניסיון להוריד את רמת הסוכר בדמו לאפס. הצוות הרפואי טיפל בו ופינה אותו במצב קל לבית החולים וולפסון

04.06.2009, 08:10 | רענן בן-צור ואבי כהן, ynet

דודו טופז ניסה הלילה (יום ה') להתאבד בתאו בבית המעצר אבו-כביר בתל-אביב. דובר שירות בתי הסוהר מסר כי טופז, בן 62, הזריק לעצמו אינסולין על-מנת להוריד את רמת הסוכר בדמו לאפס. הוא נמצא במהלך ביקורת שגרתית של קצין משמרת בתאו כשהוא מטושטש. במקום נמצאו לפחות ארבעה מזרקי אינסולין.

סוהרים וצוות רפואי שהוזעקו למקום טיפלו בטופז - חולה סוכרת - ייצבו את מצבו ולאחר מכן פינו אותו בהכרה ובמצב קל להמשך טיפול בבית החולים וולפסון בחולון. "מצבו של טופז החל להידרדר אך עירנות ותגובה מהירה של הסוהרים לא אפשרה לו פגיעה עצמית ממשית", נמסר בהודעת שב"ס. טופז יישאר בשלב זה בבית החולים להשגחה.

השופט על דודו טופז: הוא ראש הפירמידה, היוזם בשידור חי מבית המעצר באבו-כביר, הופיע הבדרן החשוד בתקיפת אנשי התקשורת על מסך הטלוויזיה באולם הדיונים - שם הוארך מעצרו ב-8 ימים. השופט כתב: "החשד הסביר מתפוגג והופך חומר מוצק. הוא ראש הפירמידה, המתכנן והיוזם" אבי כהן, ynet, 3 תגובותלכתבה המלאה

בתום חקירותיו במשטרה אתמול, הוחזר טופז לתאו באבו-כביר. הסוהרים לא הבחינו בסימנים מיוחדים שיכולים להעיד כי בכוונתו לשים קץ לחייו. למרות זאת, ההנחיות לסוהרים בנוגע לטופז היו ברורות: יש לבדוק את מצבו בכל מספר דקות גם במהלך הלילה. הבדיקות כוללות בין היתר כניסה לתא ובדיקות דרך הסורגים.

במהלך אחת הבדיקות, סמוך לשעה 02:00, נכנס קצין המשמרת לתאו של טופז והבחין כי הכרתו מעורפלת והוא ממלמל מילים לא ברורות. שני העצורים הנוספים בתא ישנו באותה שעה ולא הבחינו בנעשה. קצין המשמרת הזעיק מיד חובש שהעניק לטופז טיפול ראשוני ובמקביל הוזעק למקום צוות מד"א.

בעקבות ניסיון ההתאבדות ימונה בשב"ס קצין לבדיקת נסיבות האירוע. בין היתר תיבדק האפשרות שטופז נטל מנת יתר של אינסולין בניסיון להתוות קו הגנה של אדם הסובל כביכול מבעיות נפשיות. בעקבות ניסיון ההתאבדות, צפויה רמת ההשגחה על טופז לעלות והוא יועבר ל"קטגוריה א'", אליה שייכים עצירים בעלי נטיות אובדניות ממשיות. במסגרת זו יועבר טופז לתא מיוחד בהשגחה רצופה. הנעשה בתא יצולם ויועבר למסכים הנמצאים בחדרי הסוהרים.

היכן החוליה החסרה?

בתוך כך, ממשיכה המשטרה בחקירת פרשת תקיפת בכירי התקשורת בה חשוד טופז. השאלה שמעסיקה כעת את החוקרים היא מה בדיוק דרש טופז מתוקפיהם של אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון. החוקרים מבקשים למצוא את "החוליה החסרה" בפרשה לפני העברת התיק לפרקליטות, לקראת הגשת כתב אישום נגד "הראשון בבידור". הבוקר ידון בית המשפט בהארכת מעצר המעורבים בפרשה.

החוקרים עדיין לא בטוחים אם גרסתו של טופז, לפיה ביקש לפגוע בקורבנות באופן קל ביותר, היא הנכונה, או שמא הוא הזמין תקיפה קשה הרבה יותר - כפי שנעשה בפועל. החשוד בתיווך בתקיפות, דניאל זנקו, טען בחקירתו ובעימות מול טופז כי מלך הרייטינג ביקש לפגוע בקורבנותיו באופן קשה. גורם במשטרה אמר כי לטענת זנקו, טופז היה מעוניין ב"יותר מסטירה".

בשעות הבוקר תבקש המשטרה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרם של שני החשודים בתקיפה, סלימאן חיאדרה ואיימן זבידאת, ושל המתווך זנקו. טופז עצמו יובא לבית המשפט רק ביום שני - ועד אז ימשיכו החוקרים לנסות להבין איזה "מנדט" הוא נתן לתוקפים ששלח.

גורם במשטרה אמר ל-ynet כי טופז מסר לחוקריו מידע רב על הפרשה שמסעירה את המדינה. "הוא לא מפסיק לדבר. אנחנו צריכים כעת זמן כדי לעבד את החומר", אמר הגורם. לטענת גורמים במשטרה,

בחקירתו הפליל טופז את זנקו וסיפר בפירוט רב כיצד התנהלה ההתקשרות ביניהם. בתחילת השבוע הפליל זנקו את טופז והודה במיוחס לו, אולם פרקליטיו טענו כי ההודאה הוצאה ממנו בכפייה.

טופז הודה שלשום כי הזמין את התקיפות האלימות של מנכ"ל קשת אבי ניר, סמנכ"ל רשת שירה מרגלית, וסוכן השחקנים בועז בן-ציון, ושילם 50 אלף שקלים על כל תקיפה. על פי החשד, הוא תכנן לתקוף גם את עורך העיתון "ישראל היום", עמוס רגב.

אחיו של הבדרן, מיקי גולדנברג, נפגש איתו במשטרת מרחב ירקון אחרי הודאתו ואמר לאחר מכן: "הוא יצא גבר - גבר, רק התחבקנו והכול בסדר. לא דיברנו מעבר לזה כלום. חיבקתי אותו והוא חיבק אותי". אבי ניר, שהותקף בנובמבר, אמר שלשום כי הודאתו של טופז קשה - "אך מביאה עמה הקלה".

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור ודניאל אדלסון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות