אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: מתחדש המאבק על ההכרה בהוצאות הטיפול בילדים צילום: חיים צח

מחר: מתחדש המאבק על ההכרה בהוצאות הטיפול בילדים

ועדת השרים לענייני חקיקה תכריע מחר האם להחיל דין רציפות על הצעת החוק להכרה בהוצאות הטיפול בילדים לצורכי מס - או לקבל את הצעת האוצר ורשות המסים המבקשים לעקוף את פסיקת בג"ץ

06.06.2009, 17:36 | הדר קנה

מתחדש המאבק על ההכרה בהוצאות הטיפול בילדים. ועדת השרים לענייני חקיקה תתבקש להכריע מחר האם להחיל דין רציפות על הצעת החוק להכרה בהוצאות טיפול בילדים לצורכי מס, שהתקבלה בקריאה ראשונה בקדנציה הקודמת. כמו כן תועלה בוועדה הצעת משרד האוצר ורשות המסים, המבקשים לעקוף את פסיקת בג"ץ בעניין.

לפי החוק שמציעים האוצר ורשות המסים, תבוטל חצי נקודת הזכות הניתנת כיום לכלל הנשים העובדות, ובמקום זאת תינתן נקודת זכות נוספת לאימהות לילדים עד גיל 8. לטענתם, עלויות פסק הדין גבוהות מדי.

הצעת החוק להכרה בטיפול בילדים שיזמה שדולת הנשים בישראל, עברה בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה וכעת יש להחיל עליה דין רציפות - במטרה להתאים אותה לפסיקת בית המשפט העליון בעתירה שהגישה ורד פרי.

שופטי בית המשפט העליון קבעו כי ראוי להסדיר את הנושא בחקיקה בכנסת, אשר תקבע קריטריונים ברורים ומוגדרים. החלת דין רציפות בוועדת השרים לענייני חקיקה תאפשר להתאים את הפסיקה, כך שגם מי שלא מגיעה לסף המס תקבל תגמול בצורת מס הכנסה שלילי. 

מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, אמר בחודש שעבר ל"כלכליסט" כי "עוד במהלך הדיון הפנינו את תשומת לבו של בית המשפט לכך שלכל קביעה בנושא התרת הוצאות על מטפלת יהיו השלכות על עוד הוצאות, כגון הוצאות נסיעה לעבודה, וגם בהן מדובר על מיליארדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות