אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד חברות הביטוח: להמשיך לבדוק ביטוח חובה צילום: מאיר פרטוש

איגוד חברות הביטוח: להמשיך לבדוק ביטוח חובה

מנכ"ל האיגוד: "לכל הדעות, מדיניות חדשה זו של המשטרה שגויה, בלתי מובנת ומנוגדת לתפקידיה הבסיסיים"

06.06.2009, 23:45 | נעמה סיקולר

איגוד חברות הביטוח דורש ממשטרת ישראל לחזור ולאכוף את הבדיקות השגרתיות לקיומו של ביטוח חובה. כפי שנחשף לאחרונה ב"כלכליסט", המשטרה הנחתה את שוטרי התנועה לא להטיל קנסות או סנקציות על נהגים שנתפסו נוהגים ללא ביטוח חובה או ללא ביטוח חובה בתוקף.

"לכל הדעות, מדיניות חדשה זו של המשטרה שגויה, בלתי מובנת ומנוגדת לתפקידיה הבסיסיים", כתב מנכ"ל האיגוד זאב אבן חן למפקח על הביטוח ידין ענתבי. לדבריו, כתוצאה מהמדיניות החדשה יגדל מספר הנוהגים ללא ביטוח, ונזקי הגוף שייגרמו לנפגעים בתאונות ללא ביטוח יוטלו על הקופה הציבורית, בהיקף של כ־600 מיליון שקל בשנה.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", שוטרים באגף התנועה נדהמו לקבל את ההנחיה החדשה, המנוגדת לנוהלי האכיפה שאליהם הורגלו במשך עשרות שנים, והם לא היחידים. בחברות הביטוח מביעים חשש גדול מתמריץ שלילי שעלול להיגרם לבעלי המכוניות, שיעדיפו לחסוך 1,500–2,000 שקל בשנה ולא לבטח את מכוניותיהם. החברות מודאגות מהמסר לנהגים אבל גם מהמשמעויות הפרקטיות - התכווצות שוק ביטוחי החובה, המגלגל 4 מיליארד שקל מדי שנה בביטוח 2.3 מיליון כלי רכב בממוצע.

 "אני לא מצליח להבין את ההיגיון של ההחלטה הזו", אומר שמואל מלכיס מאיגוד לשכות הביטוח. "אם אני הייתי משרד האוצר, הייתי מקים קול מחאה גדול, שכן המדינה היא זו שתצטרך לשלם לכל אותם נפגעי התאונות בהיעדר ביטוח. זו פשוט החלטה שהיא בניגוד לאינטרסים של מדינת ישראל ובניגוד לחוק של מדינת ישראל". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות