אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני-אריקסון תעבור ל"סלולריים ירוקים" עד 2015 צילום: אי פי אי

סוני-אריקסון תעבור ל"סלולריים ירוקים" עד 2015

רוב הטלפונים הסלולריים שנמכרים בעולם מדי שנה מיועדים לשדרוג מכשירים קיימים, ואלה מהווים חלק ניכר מהפסולת האלקטרונית ומזיהום הסביבה שנגרם ממנה. בסוני-אריקסון החליטו להילחם בתופעה

07.06.2009, 14:31 | יוסי גורביץ
סוני-אריקסון, יצרנית הטלפונים השבדית-יפנית, הכריזה בסוף השבוע על כוונתה להפוך את כל הטלפונים הסלולריים שלה לירוקים עד שנת 2015. כך מדווח מגזין הטכנולוגיה cnet. בכוונתה של סוני-אריקסון להנמיך את פליטת גזי החממה של פעולת החברה ב-20%, ואת פליטת גזי החממה של כל מוצריה בכ-15%, עד אותה שנה.
פסולת אלקטרונית. מהווה 70% מכלל הפסולת הרעילה, צילום: אי פי אי פסולת אלקטרונית. מהווה 70% מכלל הפסולת הרעילה | צילום: אי פי אי פסולת אלקטרונית. מהווה 70% מכלל הפסולת הרעילה, צילום: אי פי אי

מכשירים אלקטרוניים מהווים סכנה ניכרת לסביבה: אף שפסולת אלקטרונית מהווה רק 4% מכלל הפסולת, הרי שהיא מהווה 70% מכלל הפסולת הרעילה. ב-34 מכשירים סלולריים שנבדקו ב-2007 על ידי ה-EPA - המשרד האמריקאי להגנת הסביבה - נמצאה כמות עופרת הגדולה פי 17 מהכמות המסוכנת לאדם. העובדה שהמשתמשים משדרגים את המכשירים הסלולריים שלהם פעם בשנה בממוצע מגדילה גם היא את כמות הזיהום. בשנת 2006 נמכרו בעולם כ-1.2 מיליארד מכשירים סלולריים - 60% מהם יועדו לשדרג מכשיר קיים.

סוני אריקסון תשווק בקרוב שלושה דגמים "ירוקים", שמיועדים להחליף דגמים קיימים. אך מסרה כי המעבר לא ילווה בקמפיין ציבורי אלא יהיה "שקט". פעולות אחרות שתנקוט סוני אריקסון יכללו מעבר לספרי הדרכה מקוונים במקום הספרים המודפסים (ובכך תביא לחיסכון בנייר), אריזות קטנות יותר למכשירים (כדי לחסוך בפליטות CO2 בעת ההובלה), שימוש בפלסטיק ממוחזר בעת בניית המכשירים, מטענים חסכניים, וצביעת המכשירים בצבע מים.

מאמציה של החברה בנושא הובילו לכך שהיא הוגדרה על ידי גרינפיס במרץ 2009 כחברה השלישית "הירוקה ביותר", מתוך 17 חברות אלקטרוניקה. בשנה שעברה החזיקה סוני אריקסון במקום הראשון בקטגוריה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות