אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסרדישי על התחליף לחוק מטפלת: "מדובר בכספים שאין לנו יכולת לשלם אותם ב-2010" צילום: חיים צח

נסרדישי על התחליף לחוק מטפלת: "מדובר בכספים שאין לנו יכולת לשלם אותם ב-2010"

מנהל רשות המסים אמר היום כי הוא צופה שהגירעון מגביית מסים יגיע ל41-42 מיליארד שקל ב-2009. בנושא המע"מ על פירות וירקות אמר כי "אין הצדקה חברתית לפטור ממע"מ, גם לתרופות מצילות חיים אין פטור"

07.06.2009, 18:38 | הדר קנה
"היום היה דיון בממשלה במהלכו הצענו מנגנון פיצוי לאמהות עובדות במישור של נקודות זיכוי, ביקשו מאיתנו להביא הצעה 'נדיבה' יותר ואנחנו צריכים להביא את הכסף מאיפשהו. זה יוצר לנו בעיה תקציבית אדירה. מדובר בכספים שאין לנו יכולת לשלם אותם ב-2010", כך אמר מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, במושב הפתיחה של כנס לשכת רואי החשבון באילת.

נסרדישי המשיך ואמר כי "אנו נמצאים בעידן של משבר כלכלי, בו ישנה ירידה אדירה בתוצר שמובילה לגירעון תקציבי אדיר. הגירעון מגביית מסים יגיע השנה ל-41-42 מיליארד שקל ב-2009 וב-2010 גם כן אנחנו צופים כי הגירעון יגיע ל-40 מיליארד שקל".

עם זאת, סיפר נסרדישי, כי בחודש מאי האחרון החלה מגמה של יציבות. "עדיין מדברים על נתונים נמוכים, אבל אנחנו רואים התאוששות מסוימת. הירידה הגדולה ממשיכה להתבטא בתחום הניכויים, הנדל"ן, בייבוא וייצוא, אך יש ההתאוששות מסוימת בנתוני הגבייה של שוק ההון".

מאוחר יותר דיבר נסרדישי על נושא החשבוניות הפיקטיביות. כזכור לחוק ההסדרים נכנס סעיף שנועד לשנות את חוק המע"מ על מנת להילחם בחשבוניות הפיקטיביות. על פי ההצעה הדו"ח התקופתי יכלול פירוט של רכישות ומכירות וסכום המס ייגזר מהדיווח המפורט. זה בשונה מהמצב היום בו הדברים הנ"ל לא מפורטים. לשכת רואי חשבון, התאחדות התעשיינים ופורום CFO הביעו התנגדות עזה לכניסת הנושא לחוק ההסדרים - הם ביקשו דיון מעמיק ומקצועי בנושא עם הארגונים. פורום CFO אף איים כי לפנות לבג"ץ אם יועלה הנושא לדיון במליאה.

נסרדישי אמר בהקשר זה: "מטרתנו היא להוציא את הנושא אל הפועל, ככל שיהיה אפשר בתיאום עם לשכות המייצגים".

נסרדישי חשף כי בכוונת משרד האוצר להאריך את תקופת ההטבות לעולים חדשים ותושבים חוזרים לתקופה נוספת של עד 10 שנים, זאת בתנאי שישקיעו כספים בישראל. נסרידישי סיפר עוד כי בכוונת הרשות לתת פטור למשקיעים זרים באמצעות קרנות פריווט אקוויטי. לדבריו ב-2009 ניתן פטור מוחלט למשקיעים זרים למכירת מניות ישראליות, ונוצרה בעיה – מי שהשקיע באמצעות קרן פריווט אקוויטי היה חייב במס לעומת מי שהשקיע ישירות במניה והיה פטור ממס. הפטור החדש שבכוונת הרשות לתת משווה את המצב של שני המשקיעים. לדברי נסרדישי "הציפייה היא כי הפעולה תסיר חסמים של משקיעים זרים והם ירצו להשקיע בישראל". 

בנוגע להתנגדות העזה בנוגע לכוונה לבטל את הפטור ממס על פירות וירקות אמר נסרדישי: "הפטור על פירות וירקות הוא לובי פוליטי מאז שנות השבעים. אין שום תשתית לדבר הזה, אין הצדקה חברתית לפטור על פירות וירקות. מדוע למוצרים כמו חלב ולחם שחור אין פטור ממע"מ ורק ל'פרה הקדושה' של פירות וירקות יש פטור? גם לתרופות מצילות חיים אין פטור ממע"מ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אין לכם כסף? תתחילו לחסוך ע"י קיצוץ בהוצאות.
אם נשווה את פעילות הממשלה לפעילות עסקית. אתה = גזבר, שר האוצר = סמנכ"ל כספים, ראש הממשלה = מנכ"ל. תתחילו לחסוך ע"י קיצוץ בהוצאות הממשלה. לא מדובר בבשר החי, יש מספיק שומן שאותו ניתן לחתוך ולא רק שזה יחסוך כסף אלא אף יקטין את הבירוקרטיה. לא כל אישור ממשלתי צריך לעבור דרך 20 ויותר פקידים. אפשר להתחיל דרך קיצוץ מספר שרי הממשלה וסגניהם שחלקם אפילו לא יודע על מה הם ממונים. אם משווים אתכם לפעילות עסקית, הרי שדרך פעולתכם היא הפקעת מחירים. קרי, במקום לקצץ בהוצאות להעלות מחירים (במונחים ממשלתיים: להעלות מיסים).
דודי , חיפה  |  07.06.09
לכל התגובות