אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - השותפות במטיס קפיטל מתפרקת: הראל וברזילי שוב רוצים להיפרד צילום: ראובן שוורץ טל שחר

בלעדי - השותפות במטיס קפיטל מתפרקת: הראל וברזילי שוב רוצים להיפרד

לפי ההערכות, הראל הוא שיזם הפעם את פירוק השותפות במטיס, המחזיקה ביבואנית כלי הרכב יפנאוטו. הראל עתיד לרכוש את מניותיו של ברזילי בחברה

08.06.2009, 07:00 | גולן חזני

אמנון ברזילי ומוני הראל, בעלי השליטה במטיס קפיטל, מבקשים, שוב, לפרק את השותפות ביניהם. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה מנסים השניים להגיע להסכמה על מתווה הפרדת עסקית, כך שאחד מהם ירכוש את חלקו של השני, או שצד שלישי ירכוש את האחזקות של אחד מהם בחברה.

הראל, מבעלי קבוצת הכדורגל הפועל ת"א, נכנס לשותפות במטיס קפיטל בינואר 2008, כאשר רכש עם ברזילי 42% ממניות מטיס קפיטל מידי חברת גמול, תמורת סכום 85 מיליון שקל - כלומר העסקה שיקפה למטיס קפיטל, המחזיקה בשליטה בחברת יפנאוטו יבואנית סובארו, שווי של 180 מיליון שקל. השניים רכשו את המניות באמצעות חברה משותפת, אופקים, שבה מחזיק ברזילי היום ב־50.5% והראל ב־49.5%. חלק מהמימון למהלך (כ־47 מיליון שקל) התקבל מבנק מזרחי־טפחות, ושאר הסכום מומן מכיסו של הראל. שוי השוק של מטיס קפיטל עומד היום על 132 מיליון שקל.

כמה שבועות לאחר העסקה התגלעה בין שני השותפים מחלוקת, שבה האשים הראל את ברזילי בפעולות לא חוקיות לכאורה שביצע במטיס קפיטל. העימות הגיע לבית המשפט, ולאחרונה אף פתחה רשות ניירות ערך בחקירה לבדיקת האשמותיו של הראל, שבמהלכה זומן ברזילי לחקירה.

בינתיים חזרו השניים והתפייסו, וחתמו על הסכם פשרה שלפיו אם אחד מהצדדים ירצה לעזוב את השותפות תינתן לו אפשרות. לפי ההערכות, הראל הוא שיזם את מהלך פירוק השותפות האחרון, והוא זה שאמור לרכוש את חלקו של ברזילי בחברה. בניגוד לעבר, המגעים בין הצדדים נערכים הפעם ברוח טובה ובלי השמצות הדדיות.

הצד השלישי בשותפות במטיס קפיטל הוא גד זאבי, שבאמצעות חברת מירג' רכש לאחרונה את אחזקותיהם של שני גופים גדולים בגמול, שכאמור מכרה לברזילי והראל את חלקם בחברה. לפני כשלושה חודשים רכש זאבי 4% ממניות מטיס מחברת טרייד אנד ואליו, לאחר שבדצמבר 2008 רכש 25% ממניותיה מגמול ב־22 מיליון שקל. מסיבות שהצדדים סירבו לפרט נדחתה השלמת העסקה עם גמול כבר פעמיים, ומועד השלמתה נקבע לספטמבר 2009. אם תושלם העסקה יחזיק זאבי בכ־35% ממניות מטיס קפיטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות