אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה התוכנית לבניית מוזיאון ומרכז תרבות בחיפה צילום: דוד הכהן

אושרה התוכנית לבניית מוזיאון ומרכז תרבות בחיפה

המבנה עתיד להשתרע על שטח של כ-10 דונם בין רחוב יפה נוף ועד לרחוב הנרייטה סולד. דיירי האזור התנגדו לתוכנית, בטענה שהיא פוגעת באיכות החיים שלהם

08.06.2009, 10:45 | אורי חודי
אושרה תוכנית לבניית מוזיאון ומרכז תרבות בעיר חיפה. מדובר במבנה אחד שעתיד להכיל גם את מוזיאון מאנה כץ וגם מרכז תרבות שיכלול בית כנסת. המבנה, שאושר בוועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה במשרד הפנים, עתיד להשתרע על שטח של כ-10 דונם בין רחוב יפה נוף ועד לרחוב הנרייטה סולד.  

המבנה עצמו עתיד להיות בן כ-5,000 מ"ר ועל פי התוכנית, הוא ייבנה במדרון כך שרוב השטח הבנוי יהיה נמוך יותר מגובה רחוב יפה נוף. תכנון המבנה יבוצע על ידי משרד חיוטין אדריכלים, שהצעתו זכתה בתחרות אדריכלים פתוחה שנעשתה לתכנון המבנה.

"המבנה יכלול מוזיאון עם שטחי תצוגה, פנימיים וחיצוניים בחצרות , תצוגת יודאיקה, חדרי סדנאות, ספריה ומחסנים" סיפרו במשרד הפנים, "חלק המבנה המיועד למרכז תרבות יכלול בית כנסת על שם אליהו הנביא. במבנה אגף משותף של כניסה ולובי, אולם כנסים לכ-250 מקומות וקפטריה. לכל אחד מאגפי הפעילות המגוונת יתאפשר לפעול גם בנפרד". 

לתוכנית זו הוגשו שתי התנגדויות על ידי דיירי חלקות גובלות. עיקר התנגדותם התמצתה בכך שהתוכנית תפגע באיכות חייהם הקיימת, בעיקר מבחינת נוחות הנגישות ברכב וברגל, פרטיות ושקט. כמו כן נטען בהתנגדויות כי המבנה המתוכנן יפגע בנוף הנצפה כיום מנכסיהם, דבר שעלול לגרום לירידת ערך הנכס. 

הוועדה בהחלטתה קבלה את ההתנגדות בדבר הנגישות ודאגה להמשך גישה נוחה לבתי המתנגדים, אולם דחתה את הטענה לחסימת הנוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות