אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין החליטה על הנפקת זכויות – ודירקטורים מטעם בעלי השליטה התפטרו במחאה צילום: עמית שעל

ביוליין החליטה על הנפקת זכויות – ודירקטורים מטעם בעלי השליטה התפטרו במחאה

רות אלון מפיטנגו וזאב הולצמן מגיזה התפטרו על רקע מחלוקת ביחס להנפקת הזכויות וליעדים העסקיים הנגזרים ממנה. מנכ"ל החברה: "קרנות ההון סיכון לא רצו שנגייס כספים בשלב זה"

08.06.2009, 15:08 | הדר רז

חברת פיתוח התרופות ביוליין אר.אקס סובלת כמו חברות ביומד נוספת ממחסור במקורות כספיים. מסיבה זו החליט דירקטוריון החברה לבצע הנפקת זכויות, החלטה שהובילה להתפטרות שני דירקטורים של החברה.

את דו"חות הרבעון הראשון של 2009 סיכמה ביוליין עם הפסד של 25.7 מיליון שקל ועם הערה כי המשך פעילותה במתכונתה הנוכחית מותנה בגיוס מקורות כספיים נוספים בשנת 2009. דירקטוריון החברה הודיע אתמול כי החליט לפעול לגיוס הון לחברה באמצעות הנפקת זכויות לבעלי המניות, וכי החברה צפויה לפרסם במהלך הימים הקרובים דוח הצעת מדף בעניין. החלטה זו הובילה להתפטרות של הדירקטורים רות אלון – שותפה בפיטנגו (שמחזיקה ב-11% מביוליין) וזאב הולצמן – דירקטור מטעם גיזה (שמחזיקה ב-12.3% מביוליין), על רק מחלקות ביחס להנפקת הזכויות.

על פי הודעות ההתפטרות, השניים החליטו לסיים את תפקידם "על רקע מחלוקות ביחס להנפקת הזכויות הצפויה, אשר אושרה על ידי דירקטוריון החברה, והיעדים העסקיים הנגזרים ממנה".

"הנפקת זכויות היתה ההזדמנות הכי טובה ומהירה לגייס כספים לחברה וקרנות ההון סיכון לא רצו שנגייס כספים בשלב הזה", אמר ל"כלכליסט" ד"ר מוריס לסטר, מנכ"ל ביוליין. "כפי שדיווחנו - אם לא נגייס כסף, הוא ייגמר בתחילת 2010. "יש לנו הרבה כיווני התפתחות ואם נחכה יותר מידיי לא תהיה חברה. אנחנו כחברה חיה ונושמת חושבים שכדאי להמשיך את הפעילות ולגייס כספים כמה שיותר מהר".

כיצד תתמודדו עם ההתפטרות של שני הדירקטורים?

"אני חושב שאנחנו עוברים שלב לחברה יותר בשלה והכל לטובה. זה לא ישפיע. אני מניח שאחרי שנגייס את הכספים ונייצב את המצב הכספי בחברה נגייס אנשים מקצועיים שיבואו במקומם".

ביוליין נוסדה ב-2003 על ידי גורמים שונים בתחום מדעי החיים בישראל, בהם חברת טבע, קרנות הון הסיכון גיזה ופיטנגו, חברת הדסית והרשות לפיתוח ירושלים. בין בעלי השליטה בחברה: גיזה (12.3%), פאן אטלנטיק (11.5%), פיטנגו (11%) וטבע (11%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות