אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמן רוכשת חלק מפעילות קסור

אמן רוכשת חלק מפעילות קסור

פעילות השליטה והבקרה של חברת קסור, הנמצאת בתהליכי פירוק מאז אפריל, נמכרה לקבוצת אמן מחשבים. עשרה מעובדי קסור יעברו לחברת אמן. על פי ההערכות, שווי העסקה לא יעלה על 350 אלף שקל

08.06.2009, 16:59 | מאיר אורבך

פעילות השליטה והבקרה של חברת קסור - הנמצאת בהליכי פירוק מאז סוף אפריל - נמכרה לקבוצת אמן מחשבים. קסור (Xor) מספקת מערכות שליטה ובקרה המפקחות על זרימת המידע בחברות תקשורת, קמעונות ובנקאות. לקוחותיה כיום מרוכזים בעיקר בישראל. על פי סיכום שהוצג בבית המשפט, 10 מעובדי קסור יעברו לחברת אמן. אמן תקבל לרשותה את ניהול הפרויקטים הקיימים וכן פרויקט נוסף במשטרת ישראל שזכתה בו קסור לאחרונה.

אמן מחשבים תשלם עבור כל אחד מעובדי קסור שיועסק אצלה כ-23 אלף שקל, שיועברו באמצעות מפרקת החברה עו"ד דורית לוי טיילר. עבור ניהול פרויקט המשטרה תשלם אמן כ-118 אלף שקל. מכיוון שרק כ-10 עובדים יעברו לאמן, שווי העסקה לא יעלה על 350 אלף שקל, כך על פי ההערכות.

הדיונים סביב רכישת פעילות קסור נעשו בצורה כזו שעל כל פרויקט התמודדה חברה אחרת, ואף חברה לא הגישה הצעה לרכוש את כלל פעילות קסור. בין המתמודדות ניתן למנות את מטריקס, את חברת תלתן ואחרות. ל"כלכליסט" נודע כי על פרויקט המשטרה שזכתה בו אמן התמודדה גם חברת סייפאנד. אף על פי שכמה חברות הציעו סכומים גדולים יותר מאלה שהציעה אמן מחשבים, הצעותיהן לא התקבלו, משום שעובדי קסור העדיפו שלא לעבור אליהן.

מאז שנרכשה קסור על ידי בועז תמיר, לפני כחצי שנה, ירדה מצבת כוח האדם שלה מ-100 עובדים ל-50 כיום. 25 מתוכם הגישו באפריל לבית המשפט המחוזי בקשת פירוק לחברה ולמנות לה נאמן. העובדים טענו שהחברה לא שילמה להם את משכורות חודש מרץ וכי למרביתם לא הועברו תשלומים לקרנות ההשתלמות ולקופות הגמל במעודם.

באפריל רכשה אמן מחשבים את חברת ארטנט (ArtNet Experts) העוסקת במתן שירותי מחשוב. במסגרת העסקה, תהפוך ארטנט לחברה-בת תחת אמן מחשבים. שווי העסקה כ-15 מיליון שקל. כיום מונה קבוצת אמן כ-900 עובדים והיא מגלגלת מחזור מכירות של כ-300 מיליון שקל. לאמן מחשבים חברות-בנות בארץ, בפולין וברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות