אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התשתיות אימץ המלצה להגדיל כושר הייצור של רדינג אך לצמצמם את שטחה צילום: גלעד קוולרצ'יק

שר התשתיות אימץ המלצה להגדיל כושר הייצור של רדינג אך לצמצמם את שטחה

לנדאו אימץ את המלצות ועדת גל להקים בתחנת הכוח רדינג בתל אביב שתי יחידות ייצור המופעלות על גז. בנוסף, שטחה של תחנת הכוח הסמוך לנמל יצומצם ויישמר רצף הטיילת

08.06.2009, 18:18 | גיא מי-טל וגלית שפיר

תייצר יותר, אך שטחה יצומצמם: בדיון שנערך היום (ב') בלשכת שר התשתיות, עוזי לנדאו, הוצגו מסקנות ועדת גל בנוגע לעתידה של תחנת הכח רדינג בתל אביב לאחר שנת 2020, תאריך פקיעת רשיונות הייצור של תחנת הכוח. לנדאו החליט לאמץ את מסקנות הוועדה כי יש להמשיך בהפעלת תחנת הכוח רידינג ד' ואף להגדיל את כושר הייצור בה על ידי הקמת שתי יחידות ייצור מופעלות על גז. כיום מספקת התחנה כ-430 מגה וואט, אך לאחר שדרוגה תספק כל יחידת ייצור כ-380 מגה וואט ובסך הכל כ-760 מגה וואט.

עם זאת, שטחה של תחנת הכוח הסמוך לנמל יצומצם והמבנים המיועדים לשימור, כמו גם בריכת מי הקירור, יועברו לנחלת הציבור ובכך יישמר גם רצף הטיילת. לנדאו אמר כי "המלצותיה של הוועדה מצאו איזון נכון בין הצורך לספק חשמל לתושבים ולמשק, לבין הרחבת שטחי הציבור הירוקים של העיר תל אביב".

הוועדה הוקמה ב-2007 במטרה לבדוק את המשך הפעלת התחנה לאחר שנת 2020. בראש הוועדה עמד השר לשעבר גד יעקבי, שנפטר באותה שנה. במקומו מונה לתפקיד יו"ר הוועדה גדליה גל.

נדחה ערר של הירוקים נגד הקמת תחנת כוח פחמית באשקלון

בתוך כך, ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה במשרד הפנים דחתה את הערר שהגישה מפלגת הירוקים נגד תוכנית להקמת תחנת כוח פחמית באשקלון (פרויקט D).

ב-20 באוגוסט אישרה הוועדה לשמירת סביבה חופית (ולחו"ף) של משרד הפנים את הקמתה של תחנת הכוח הפחמית החדשה, שתכלול שתי יחידות ייצור לאתר רוטנברג לצד ארבע תחנות כוח שפועלות. התוכנית אושרה על רקע הגידול בביקוש בחשמל. בהחלטת הוועדה צוין: "הוועדה התרשמה כי ההשפעה על הסביבה החופית מועטה".

באוקטובר 2008 הגישה מפלגת הירוקים ודרור עזרא רכז תחום וחופים במפלגה ערר על החלטה זו לוועדת המשנה לעררים במועצה הארצית לתכנון ובנייה במשרד הפנים. בהחלטה שהתקבלה אתמול (א') נכתב כי הוחלט לדחות את הערר מכיוון שלמפלגת הירוקים אין סמכות להגיש ערר על תוכניות של ולחו"ף.

עזרא אמר:" מדובר בעוד החלטה אומללה, כנראה שהרשויות השונות לא היו יכולים להתמודד עם הטענות שלנו לגבי התחנה הפחמית המיותרת באשקלון ולכן פעלו לדחיית הערר שלנו בטענה פרוצדוראלית. החלטה זו היא המשך ישיר לסדרת החלטות של מוסדות התכנון המחזקות את המגמה של גזל והרס חופי ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות