אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם אינדקס מבטלת ההטבה למחזיקי תעודות הסל צילום: בועז אופנהיים

גם אינדקס מבטלת ההטבה למחזיקי תעודות הסל

המנכ"ל, אורי בן דב: "מתחילת 2009 לא התקבלו בחברה רווחים ממשיים מביצוע עסקאות"

09.06.2009, 09:07 | הדר רז

אחרי תכלית ומבט, הודיעה אתמול גם אינדקס תעודות סל כי היא מבטלת את ההטבה בתעודות הסל העוקבות אחר מדד ת"א־25 ומדד ת"א־100 (סדרה א' וב'). מדובר בתוספת של 0.25% מהשווי ההוגן של התעודות שניתנה למחזיקים, כאשר המקור הכספי להטבה היה רווחים שהתקבלו מביצוע עסקאות בחוזים.

מדובר בהטבה שניתנה לראשונה למשקיעים ב־2007, כאשר קסם, חברת תעודות הסל הגדולה בענף, היתה הראשונה שהחליטה להעניק אותה. קסם היא גם החברה היחידה שעדיין מחלקת את ההטבה לאחר שתכלית הודיעה בסוף מאי כי תבטל אותה, וביום ראשון האחרון גם מבט יישרה קו ודיווחה על הודעה דומה. אתמול, כאמור, חברת תעודות הסל אינדקס, שמנוהלת על ידי אורי בן דב, החליטה לבטל את ההטבה גם היא.

כחלק מהתחרות בענף תעודות הסל, שתי התעודות הפופולריות, שהיקף הנכסים שלהן בישראל כ־6 מיליארד שקל, מנוהלות על ידי הגופים ללא גביית דמי ניהול. מלבד זאת, החברות אף מחלקות למחזיקי התעודות את מלוא הדיבידנדים המתקבלים, כך שלא מדובר בתעודות רווחיות במיוחד מבחינתן.

אינדקס ציינה בהודעה שפירסמה אתמול כי בשנת 2008 חילקה למחזיקי תעודות הסל את ההטבה בהתאם למנגנון שנקבע, אך "מתחילת שנת 2009 לא התקבלו בחברה רווחים ממשיים מביצוע עסקאות בחוזים סינתטיים בגין החזקותיה במדד, עובדה שהיה בה כדי לאפס את הרווחיות מגלגולי החוזים". ההחלטה של אינדקס תיכנס לתוקף ב־18 ביוני 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות