אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה קדישא מנסה להוציא את הכסף שנקבר באג"ח של אלוני מיתר צילום: בלומברג

חברה קדישא מנסה להוציא את הכסף שנקבר באג"ח של אלוני מיתר

חברה קדישא חיפה הגישה כתב תביעה ובקשה לאישור תובענה ייצוגית בהיקף של 36 מיליון שקל נגד 20 נתבעים - על פרטים מטעים בתשקיף

09.06.2009, 09:19 | הדר רז וסיון איזסקו

חברה קדישא חיפה הגישה כתב תביעה ובקשה לאישור תובענה ייצוגית בהיקף של 36 מיליון שקל נגד 20 נתבעים - ובהם חברת אלוני מיתר, יו"ר החברה אריה ובר, החתמים פועלים אי.בי.אי חיתום, אלטשולר־שחם, אל.אל. חיתום וי.א.צ השקעות ונכסים, ודירקטורים של החברה.

חברה קדישא, שרכשה במהלך המסחר בבורסה במאי 2008 איגרות חוב של אלוני מיתר בכ־29 אלף שקל, טוענת כי בתשקיף החברה שפורסם לקראת גיוס האג"ח הוצגו פרטים מטעים: "במועד התשקיף עסקה החברה רק בהשכרת הנכס המהותי היחיד שלה אז - בית דירות באילת. תמורת התשקיף נועדה לאפשר לחברה לבצע השקעות נדל"ן במזרח ובמערב אירופה, כאשר במועד התשקיף היתה על הפרק עסקה אחת ויחידה לרכישת קרקע בפולין", נאמר בכתב התביעה.

בתביעה נטען כי בפועל הועברו הכספים כהלוואה לחברת איזפול הפולנית שבבעלותו של עו"ד משה טייטלבאום, המנהל בפולין קרן השקעות בנדל"ן בשיתוף עם אריה ובר, כדי שזו תרכוש את הקרקע במקומה של אלוני מיתר, "מבלי שאיזפול מסוגלת להעניק לחברה כנגד תשלום זה כל זיקה קניינית או אחרת לקרקע". עוד טוענת התובעת כי בתשקיף לא צוין שיו"ר הדירקטוריון ובר "למעשה עומד מצדו השני של המתרס לגבי העסקה היחידה שכספי התמורה מן התשקיף נועדו לה ספציפית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות