אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיכון דה-שליט זכה בתחרות היזמים הצעירים צילום: ערן יופי כהן

תיכון דה-שליט זכה בתחרות היזמים הצעירים

תלמידי כתה ט' של התיכון ייצגו את ישראל בתחרות היזמים הצעירים הבינלאומית, שתתקיים בעיר ההולנדית רוטרדאם בחודש הבא

10.06.2009, 12:27 | עמיר קורץ

תלמידי כיתה ט' בתיכון דה-שליט ברחובות ייצגו את ישראל בתחרות היזמים הצעירים הבינלאומית, שתתקיים בעיר ההולנדית רוטרדאם בחודש הבא. זאת לאחר שזכו אתמול בתחרות היזמים הצעירים של ישראל, שהתקיימה במדעטק בחיפה.

כתבה נרחבת על התחרות - מחר (ה') ב"כלכליסט".

תחרות היזמים הצעירים הישראלית מתקיימת זו השנה ה־18 בחסות בנק לאומי. היא חלק מארגון בינלאומי הפועל ביותר מ־100 מדינות, בניסיון לטפח דור יזמים מקרב בני נוער ברחבי העולם.

השנה החלו את התחרות בישראל 160 קבוצות מבתי ספר ברחבי הארץ, ולשלב הגמר הגיעו 10 קבוצות. על כל קבוצה הוטל להמציא מוצר, לגייס הון התחלתי, לבנות תוכנית עסקית, ולפעול לשיווק המוצר ולמכירתו בפועל. בראש הארגון עומדת אלה גליל, רעייתו של עוזיה גליל, מאבות תעשיית ההייטק בארץ, ומלווים את המיזם אורי ילוז, מנכ"ל הארגון בישראל, ורינה פרידור, לשעבר מנהלת החממות הטכנולוגיות במשרד המדען הראשי במשרד התמ"ת.

התלמידים הקימו חברה ששמה "דה שולטים", ופיתחו מוצר חדש המבוסס על שמיכה עם שרוולים, שנמכר תחת השם "שרוולית".

במשך השנה האחרונה מכרו התלמידים לא פחות מ־558 יחידות של המוצר, שהניבו הכנסות של מעל 30 אלף שקל. זו אחת הסיבות שהקנו לה את הניצחון בתחרות, שהסתיימה לאחר קרב צמוד מול תלמידי חטיבת רימון ברעננה, שיצרו ושיווקו משחק זיכרון ששמו "זכור את הריח", המבוסס על לימוד אנגלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל"ניק" הקנאי
"ניק" קנאי יקר. עושה רושם שאתה מבקר בכל האתרים בכדי לומר את דבריך המלומדים. אם היה קצת שכל בראשך, היית מבין שהיזמים הצעירים מחנכים כיצד להקים חברה ועסק ולא להמציא דברים. מה שאומר שהם יכולים לקחת מוצר קיים ופשוט ליצור סביבו חברה עסקית, החל משלב הפיתוח ועד למכירתו לצרכן. הבנת את זה ברוך?
יוסףףף  |  14.06.09
3.
המוצר הזוכה השרוולית הוא גנוב. זה פטנט אמריקאי שנקרא SNUGGIE
אם תשלחו את השרוולית לתחרות בהולנד מצפה לכם תביעה ענקית מיצרי SNUGGIE. למי שלא יודע מה זה SNUGGIE הנה הפרסומת שלהם: http://www.youtube.com/watch?v=jgo4kBTTSPU אני קניתי SNUGGIE לאשתי ואמא שלה כבר לפני שנה ואני יודע שמוכרים את זה בארה"ב לפחות 3 שנים. זה להיט גדול פה. אני מאוד מקווה שיתבעו אתכם על הגניבה הזו.
הניק שלי הוא ניק , ניו יורק  |  11.06.09