אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: נתניהו טרם הפקיד את נכסיו הפיננסיים בנאמנות צילום: עטא עוויסאת

בלעדי: נתניהו טרם הפקיד את נכסיו הפיננסיים בנאמנות

לפי החוק, ראש הממשלה, השרים וסגני השרים נדרשים להפקיד את נכסיהם בידי נאמנות עיוורת בתוך חודשיים מרגע מינויים לתפקיד, דהיינו סוף חודש מאי. ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה נתניהו פנה למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בבקשה לקבל ארכה של עוד 30 יום להפקדת הנכסים בנאמנות

10.06.2009, 07:01 | גולן חזני ושאול אמסטרדמסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם הפקיד את נכסיו הפיננסיים בידי נאמנות עיוורת, כך נודע ל"כלכליסט". לפי החוק, ראש הממשלה, השרים וסגני השרים נדרשים להפקיד את נכסיהם בידי נאמנות עיוורת בתוך חודשיים מרגע מינויים לתפקיד, דהיינו סוף חודש מאי.

ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה נתניהו פנה למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בבקשה לקבל ארכה של עוד 30 יום להפקדת הנכסים בנאמנות. המבקר אישר את בקשת נתניהו. בו־בזמן נודע כי כמה שרים וסגני שרים עדיין לא הפקידו את נכסיהם.

החובה להפקיד את הנכסים מוטלת על השרים וסגניהם מכוח כללים שקבעה ועדה ציבורית, כדי למנוע ניגודי עניינים. לפי הכללים, על השרים להפקיד כספים וניירות ערך שיש ברשותם בהיקף כספי העולה על 200 אלף שקל בחברה לנאמנות במסגרת של "נאמנות עיוורת", כך שלא תהיה להם יכולת להשפיע על הרכב תיק ההשקעות שלהם בתקופת כהונתם. השרים יעקב נאמן, עוזי לנדאו, משה כחלון, סילבן שלום, בנימין בן אליעזר, יוסי פלד, יצחק הרצוג וסטס מיסז'ניקוב מסרו בתגובה לפניית "כלכליסט" כי העבירו את נכסיהם לנאמנות כחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אולי די?
מהרגע שהוא נבחר לא נתנו לו מנוחה עם הקואליציה ואובמה ושאר הבולשיט, מתי בדיוק היה לו זמן לסחור בבורסה? מילא בתקופת גאות אבל בתקופה משוגעת כזאת? נראה לכם שהיה לו זמן לשבת ולנתח מניות ואגחים ואפציות? במקסימום יש לו קרן מנוהלת וקרנות נאמנות מה שאומר שהוא ממילא לא יכול להשפיע. אולי פשוט תודו על האמת? אתם פשוט עוברים עם מיקרוסקופ ומחפשים כל שטות כדי לנגח אותו!
צביקה  |  10.06.09
5.
למה בדיוק צריך תוספת זמן ? ? ?
למי שאין מה להסתיר אין צורך גם ב - 24 שעות ! כאשר חודשיים לא מספיקים, כנראה שיש הרבה חומר שצריך להעבירו בצורה כזו שלא יוכלו לדעת בדיוק במה וכמה מדובר . . . . . צריך לשנות את החוק כך שביום השבעת הכנסת / ממשלה הכל כבר יהיה מאחרוי הנבחרים. מי שלא עשה זאת, לא יוכל להתמנות לחבר כנסת / שר ויחוייב לפרוש, גם אם נבחר כחוק. צריך להקשות על כולם בצורה כזו שתהיה שקיפות מלאה ומקרה אולמרט ודומיו לא יחזור יותר. מי שמסתיר ואינו אומר אמת אין לו שום זכות להיבחר לשום תפקיד ציבורי. ח ד ו ח ל ק. מספיקה הדוגמה של פרשת עמדי בזמנו . . . . . . ( לזכור את חוק אבוזגלו )
חיימקיס , חיפה  |  10.06.09
לכל התגובות