אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק הגריטה התקבל בארה"ב: בעלי כלי רכב ישנים יקבלו 4,500 דולר עבור מכוניתם צילום: גלעד קוולרצ'יק

חוק הגריטה התקבל בארה"ב: בעלי כלי רכב ישנים יקבלו 4,500 דולר עבור מכוניתם

בניגוד לתכנית הישראלית, שתעניק 3,000 שקל לכל בעל גרוטאה, התכנית האמריקאית תעניק את הסכום בהתאם לצריכת הדלק של המכונית שנגרטת

10.06.2009, 11:49 | תומר הדר

שלשום (ב') במסגרת הודעת האוצר על תכנית המיסוי הירוק הדגישו אנשי האוצר את נושא הגריטה שיאפשר לבעלי מכוניות שגילן מעל 15 שנה לקבל 3,000 שקל במידה ויביאו את מכוניתם למחזור. סכום זה מתגמד בהשוואה לסכום שיקבלו נהגים אמריקאים שיביאו את מכוניתם לגריטה. אתמול אישר גם הקונגרס האמריקאי את תכנית "מזומנים עבור גרוטאות" שתעניק לבעלי רכבים ישנים סכומים של עד 4,500 דולר (כ-17 אלף שקל) עבור מכוניתם.

בניגוד לתכנית הישראלית, שתעניק 3,000 שקל לכל בעל גרוטאה, בין אם מדובר במכונית אמריקאית גדולה ומזהמת ובין אם מדובר בחיפושית ישנה, התכנית האמריקאית תעניק את הסכום בהתאם לצריכת הדלק של המכונית שנגרטת. כך לדוגמה מכונית בזבזנית במיוחד שצורכת כ-5 ק"מ לליטר תזכה לסכום הזיכוי המלא ואילו מכוניות שצורכות פחות דלק יזוכו בכ-3,500 דולר.

מיותר לציין שהלקוח האמריקאי יכול לרכוש רכב חדש בכספי הגריטה הרבה יותר בקלות מעמיתו הישראלי: כך לדוגמה אמריקאי שיקבל 4,500 דולר תמורת מכוניתו המזהמת יוכל להוסיף סכום מעט גבוה יותר מן הסכום שכבר קיבל מן המדינה ולרכוש טויוטה יאריס חדשה בגרסתה האמריקאית, שעולה כ-12 אלף דולר. ישראלי שימסור את מכוניתו הישנה לגריטה יקבל תמורתה 3,000 שקל, מה שידרוש ממנו להוסיף כמאה אלף שקלים כדי לרכוש טויוטה יאריס חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
רמאות ממשלתית
הממשלה תיתן כמה שפחות בכדי שהאזרח הפרייר יקנה מכונית חדשה ואז יגבו ממנו כ 70% מס על המכונית החדשה. הצחת וגם ירשת ? בדרך זו לעולם לא ירדו מכוניות ישנות מהכביש להפך מעודדים את בעלי המכוניות להשאר עם הגרוטאות, לבזבז כספי מדינה על צריכת דלק לא יעילה ולזהם את האוויר. כאן זה חלם לא ידעתם? שר אוצר פילוסופי שהבנת כלכלה הינה ממנו והלאה!!!
רפי  |  14.06.09
לכל התגובות