אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: פצועים מירי במוזיאון השואה בוושינגטון צילום: איי פי

ארה"ב: פצועים מירי במוזיאון השואה בוושינגטון

מהדיווחים בארה"ב עולה כי גבר חמוש ברובה ניסה להיכנס למוזיאון להנצחת השואה בבירה האמריקנית. אחרי שנשקו ציפצף בגלאי המתכות, הוא שלף רובה וירה בשומר, ולאחר מכן נורה אף הוא. לפי "פוקס ניוז", מצבו של אחד הפצועים אנוש

10.06.2009, 20:50 | יצחק בן חורין, ynet

ירי במוזיאון להנצחת השואה בוושינגטון: חמוש, כנראה גזען לבן בן 89, ירה הערב (ד') בשומר בכניסה למוזיאון השואה בבירה האמריקנית, ולאחר מכן נורה אף הוא ונעצר. שלושה בני אדם נפצעו בתקרית, השומר, התוקף ואדם נוסף שנפגע משברי זכוכית.

כמה דקות לפני השעה שמונה בערב (שעון ישראל, לפני אחת בצהריים שעון מקומי) גבר חמוש ניסה להיכנס למוזיאון, אך נשקו גרם לגלאי המתכות לצפצף. הוא שלף רובה וירה ופצע שומר. שומרים אחרים ירו בתוקף ופצעו אותו, ולאחר מכן הוא נעצר. שני הפצועים פונו לטיפול בבית חולים.

רשת "פוקס ניוז" דיווחה כי מצבו של אחד הפצועים אנוש וכי על-פי עדי ראייה, נורו לפחות חמש יריות. אל המוזיאון, ששוכן בלב רחבת המוזיאונים הגדולה בוושינגטון, בקרבת משרד החקלאות, הוזעקו כוחות גדולים של משטרה ויחידות מיוחדות, שחסמו את כל הכניסות לאזור מחשש שמדובר בפיגוע המוני. עם זאת, במהרה התברר שמדובר באירוע מבודד.

התקרית אירעה בשעה שהמוזיאון, בן כמה קומות, היה עמוס במבקרים. תחילה הם צוו לשכב על הקרקע, ואחרי כמה דקות פונו החוצה. רשת החדשות "MSNBC" דיווחה כי התוקף מוכר כגזען לבן, והוא בן 89.

"באם באם - וכולם ברחו"

 

סטפני גרוטי, בת 28, שביקרה אף היא במוזיאון, אמרה כי נראה שהתוקף הוא גבר לבן, שהיה חמוש באקדח בצבע כסף. "שמעתי את היריה הראשונה, זה נשמע כאילו משהו נפל מקומה גבוהה. שתי היריות הבאות היו מהירות - באם, באם. בשלב הזה, כולם החלו לברוח, זה היה כאוס".

 מרק ליפרט, שהיה במוזיאון בזמן התקרית, סיפר כי שמע קולות ירי ואז ראה שלושה ילדים רצים לעברו מפוחדים. הוא אמר שכאשר ראה את פני הילדים, הבין שמישהו נורה. האיש, העובד כמנהל מכירות בתחנת רדיו, אמר כי מיד לאחר מכן החל לחפש אחר יציאת החירום.

סנדי פרקינז, אם שבתה ביקרה במוזיאון, סיפרה כי כמה יריות נשמעו בטרם פונה המבנה. היא סיפרה כי בתה, אביגיל, התקשרה אליה זמן קצר אחרי הירי. היא סיפרה לפרקינז שכמה מחבריה נסערים מאוד, אך לא נפגעו. בני הנוער לא ראו מהיכן הגיעו היריות, ופונו בבטחה לאוטובוסים מחוץ למוזיאון.

המוזיאון נמצא בקרבת רחבת המוֹל, שמול גבעת הקפיטול. מתבצעת בו פעילות תיעוד, לימוד ופירוש ההיסטוריה של השואה והוא משמש כמפעל הנצחה למיליוני יהודים שנספו בשואה. כ-4,600 אנשים מבקרים במוזיאון מדי יום.

המוסד נבנה בעקבות חוק שעבר בקונגרס פה אחד בשנת 1980 ונפתח לציבור באפריל 1993 לאחר שהנשיא ביל קלינטון וניצול השואה אלי ויזל הדליקו את הלהבה הנצחית באולם הזיכרון של המוזיאון במהלך טקס הקדשה קודר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות