אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהלך ראשון של תנובה למחיקת סנפרוסט: קונה מהראל מניות בפרמיה של 34% צילום: עמית שעל

מהלך ראשון של תנובה למחיקת סנפרוסט: קונה מהראל מניות בפרמיה של 34%

תנובה, המעוניינת למחוק את סנפרוסט מהמסחר, חתמה על הסכם עם הראל לרכישת מניות סנפרוסט שבידה תמורת 13 מיליון שקל

15.06.2009, 14:28 | מישל אודי וגלי ברגר

תנובה נערכת לרכישת מלוא האחזקה בסנפרוסט. היום (ב') הודיעה החברה כי הגיעה להסכם עם חברת הביטוח הראל בנוגע למכירת אחזקותיה של האחרונה בסנפרוסט. הסכמת הראל מביאה את תנובה להגשת הצעת רכש מלאה לחברה, כאשר המכשול הראשון הוסר.

הראל, המחזיקה 8.7% ממניות סנפרוסט תקבל עבור כל מניה 28.5 שקל, כלומר פרמייה של 34% ממחיר המניה בבורסה בעת פתיחת המסחר היום. שווי המניות מסתכם ל-12.7 מיליון שקל, דבר המעניק שווי של 146 מיליון שקל לסנפרוסט, כאשר היא נסחרת בימים אלה בשווי של 108 מיליון שקל.

נספח נוסף לעסקה נמצא ברכישת אגרות החוב שמחזיקה הראל בהיקף של 10.7%, כאשר היא תקבל לידה את מלוא תמורת הערך המתואם בגין פידיון מוקדם (ערך פארי) בתוספת של 1.6%, המעניקים לעסקה שווי מוערך של 1.5 מיליון שקל.

מתווה העסקה כולל טווח זמן של 150 ימי עסקים, ובהם על הצדדים להגיע למכירה המיוחלת. במידה שתחלוף תקופה זאת, תוכל הראל לכפות על תנובה את מכירת המניות.

עסקה זאת מגיעה כשלב ראשון עבור תנובה לרכישת מלוא המניות של סנפרוסט שלעת עתה היא מחזיקה כ-79.7% ממניות החברה.

אחת התוכניות של אייפקס, בעלת השליטה בתנובה היא לבחון כיצד להפעיל את כל החברות הבנות ביחד בצורה שתיצור סינרגיה ביניהן ותאפשר חיסכון בעלויות. בין החברות הבנות נמצאות אוליביה, דום אדם, מאמא עוף, הרדוף, טירת צבי ודגי תנובה.

תנובה מינתה בסוף 2008 את דוד לרון כיו"ר החברות הבנות במטרה לבחון את הדרך הנכונה להפעלת כל החברות, תחת האסטרטגיה של תנובה לפעול כקבוצת אחזקות בתחום המזון, שזרוע אחת ועיקרית שלה היא תשלובת החלב, והשנייה היא החברות הבנות. ייתכן כי בעתיד תבקש תנובה גם למכור חלק מהפעילויות, ואין ספק כי קל יותר לעשות זאת בחברה שאינה נסחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות