אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: הצעתי בנוגע למטפלות אינה אופטימאלית צילום: רמי חכם

שטייניץ: הצעתי בנוגע למטפלות אינה אופטימאלית

שר האוצר נפגש עם נציגות שדולת הנשים ואמר להן עם זאת כי יגיש לכנסת ללא כל שינוי את הצעת חוק המטפלות שהעביר האוצר בממשלה. בשדולת הנשים דרשו ממנו להכיר בפסיקת העליון ולהרחיב את ההטבה לאישה עובדת מ-196 שקל ל-600 שקל נטו בחודש לילד

16.06.2009, 14:37 | הדר קנה

"הצעת החוק בנוגע למטפלות אינה אופטימלית". כך אמר היום שר האוצר יובל שטייניץ (ג') לנציגות שדולת הנשים.

השר נפגש עם נציגות שדולת הנשים בלשכתו בירושלים ודן עמן בהצעת "חוק המטפלות" שהעביר השבוע האוצר בממשלה. במהלך הפגישה הודיע השר עם זאת כי יגיש את ההצעה לכנסת כפי שהיא מבלי לעשות בה שינויים.

בשדולת הנשים דרשו משר האוצר להכיר בפסיקת העליון ובקשר שבין יציאה לעבודה לבין טיפול בילדים. שר האוצר אמר בפגישה כי "קידום תעסוקת נשים בכלל וקידום השתלבותן של אמהות לפעוטות ולילדים בפרט בעבודה הוא חשוב ונכון לחברה ולכלכלה, אך יש לבחון את הסוגיה בהתחשב באילוצים התקציביים הקשים ובסדר העדיפויות הנובע מהמשבר הכלכלי החמור".

עוד הוסיף השר כי "יש לכן כאן אוזן קשבת אמיתית" והציע לשמור על דיאלוג רצוף להגברת שיתוף הפעולה.

שדולת הנשים דרשה להרחיב את ההטבה לאישה עובדת מסכום של 196 שקל לסכום מינימאלי של 600 שקל נטו לחודש לילד. סכום זה מבוסס על מחקר כלכלי שערכה חברת גיזה עבור שדולת הנשים ושהוכיח כי הטבה של 600 שקל נטו בחודש תוציא לעבודה 50,000 נשים ותניב תועלת עצומה למשק.

לדברי מנכ"לית שדולת הנשים, נורית צור, "שר האוצר התבצר בעמדתו וסירב להכיר בעקרון שקבע בית המשפט העליון. שר האוצר טען כי המצב הכלכלי אינו מאפשר לו ליישם את פסיקת העליון, אך סירב להצעה להכיר בעקרון וליישם את הפסיקה בצורה מדורגת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות