אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים מכונית חדשה בזול? רכשו אותה בצפון

רוצים מכונית חדשה בזול? רכשו אותה בצפון

בדיקת כלכליסט: יבואני הרכב נפטרים ממכוניות בנות שנה באמצעות שיווקן בפריפריה

16.06.2009, 22:16 | תומר הדר

מי שרוצה לרכוש מכונית פולקסווגן עם אפס בשעון הקילומטרים או קרייזלר חדשה בהנחה ניכרת, כדאי לו שיפתח את לוחות המודעות של מגרשי הרכב בפריפריה.

מחירי המכוניות בפריפריה נמוכים במידה ניכרת ממחיריהן במרכז, כך עולה מבדיקת "כלכליסט". הסיבה היא שיבואני רכב רבים העבירו לסוחרי רכב בצפון הארץ מלאי גדול של מכוניות, אשר עברה כשנה ממועד הגעתן לישראל.

באפריל אשתקד הוכנס לתקנות התעבורה סעיף שמגן על הצרכנים וקובע כי מכוניות שעברה שנה ממועד הגעתן לארץ והיבואן טרם מכר אותן, יימכרו כמכוניות מיד שנייה. במקרה כזה נאלץ היבואן לרשום את עצמו כיד הראשונה.

"הלקוחות בתל אביב עושים סיפור אם המכונית היתה רשומה קודם על שם חברה", מסביר ל"כלכליסט" בעליה של רשת טרייד־אין גדולה. "בצפון לא מדקדקים בפרטים האלה".

בבדיקת "כלכליסט" התגלה בצפון הארץ מלאי בלתי מבוטל של מכוניות במצב מצוין. לדוגמה, במגרש מכוניות בקריית שמונה אפשר לרכוש שברולט אוויאו ביג חדשה עם אפס בשעון הקילומטרים ויד אחת ברישיון בהנחה של כ־20% ממחירה בחברה, 107 אלף שקל. בכפר פרדיס, סמוך לזכרון יעקב, אפשר למצוא פולקסווגן ג'טה שגם היא לא נסעה ולו מטר אחד, ונמכרת בהנחה של 5,000 שקל ממחיר הסוכנות.

חובבי מכוניות המנהלים יכולים לגלות קרייזלר סברינג ודודג' אוונג'ר חדשות במחלקת הטרייד־אין של סוכן קרייזלר בקריית שמונה, שישמח להוריד 25 אלף שקל ממחיר המחירון של המכוניות.

מחברת מכשירי תנועה נמסר: "במסגרת התקנות החדשות נמכרים כלי הרכב האמורים באמצעות רשת הסוכנים הקיימת של קרייזלר, במחירים אטרקטיביים, כרכבי יד ראשונה עם 0 ק"מ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות