אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האבטחה הודתה במסגרת פשרה בייצוגית: הסכם העבודה הקיבוצי חל עלינו צילום: shutterstock

חברת האבטחה הודתה במסגרת פשרה בייצוגית: הסכם העבודה הקיבוצי חל עלינו

חברת "צוות 3" הודתה כי טעתה כשחשבה שההסכם הקיבוצי לא חל עליה. המשמעות היא שכל עובד יוכל לתבוע את החברה על זכויות סוציאליות רק באופן אישי - אך לא בתביעה ייצוגית

17.06.2009, 10:06 | מארק שון

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב אישר לאחרונה הסכם פשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד חברת האבטחה והשמירה "צוות 3". במסגרת הסכם הפשרה החברה מודה כי - בניגוד למה שטענה עד כה - ההסכם הקיבוצי חל עליה והיא מחויבת לפעול בהתאם. החברה תשלם במסגרת הפשרה 100 אלף שקל לעו"ד גל גורודיסקי, שייצג את התובעת, גאולה גלם. התובעת מצד שני תמשיך את התביעה בסכום של 216 אלף שקל במסגרת תביעה אישית ולא ייצוגית.

הסכם הפשרה חוסם גם כל אפשרות עתידית של עובדים לתבוע את החברה בתביעה ייצוגית, וכל מי שירצה לקבל את הזכויות הסוציאליות שלו יצטרך לתבוע את החברה באופן אישי.

במסגרת התביעה הייצוגית, שהוערכה בכ-15 מיליון שקל וכללה למעלה מ-3,000 עובדים, התובעת טענה שהחברה לא הפקידה עבורה כספים לקרן פנסיה ותגמולים, לא הפרישה כספים לקופת פיצויי פיטורין, לא שילמה לה תוספת ותק, וניכתה משכרה כספים שלא כדין. מדובר אגב באחת החברות הגדולות בתחום האבטחה ושרותי אחזקה המעסיקה כיום כ-2,000 עובדים.

המשמעות של הסכם הפשרה הוא שכל מי שעבד בחברה בשבע השנים האחרונות יוכל לתבוע באופן אישי את החברה ולהתבסס על ההסכם הקיבוצי שיש לחברה מול ההסתדרות. בניגוד לתביעות אישיות, אף עובד לא יוכל בעתיד לתבוע את החברה בתביעה ייצוגית. חוק התובענות הייצוגיות קובע את חברת צוות 3 ייצגה עו"ד גילי שטרן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות