אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת עזריאלי החלה בבניית קניון בקרית אתא צילום: אוראל כהן

קבוצת עזריאלי החלה בבניית קניון בקרית אתא

זהו הקניון האחד עשר של הקבוצה; עלות הפרויקט מוערכת ב-160 מיליון שקל. יתחרה בקריון בקרית ביאליק ובקניון לב המפרץ

17.06.2009, 10:53 | דותן לוי
קבוצת עזריאלי החלה בבנייתו של הקניון הצפוני ביותר מבין קניוני הקבוצה - בקרית אתא. מדובר בקניון האחד עשר של הקבוצה. עלות הפרויקט מוערכת ב-160 מיליון שקל והוא ישתרע על פני 8,000 מ"ר המיועדים למסחר ויכלול שתי קומות חניה תת קרקעיות עם 160 מקומות חניה. מעברו השני של הכביש יוקם מבנה מסחרי נוסף שיכיל חנויות מזון בשטח של 1,500 מ"ר, משרדים בשטח של כ-4,500 מ"ר ובנוסף 2 קומות חניה תת קרקעיות עם 90 מקומות חניה. הפרויקט תוכנן על ידי צמיר אדריכלים בשיתוף דוד עזריאלי אדריכלים.

המתחרה העיקרי של הקניון החדש שיוקם על ידי עזריאלי הוא הקריון בקרית ביאליק שבבעלות מליסרון של האחים עופר וכן קניון לב המפרץ בצומת הצ'ק פוסט. קרית אתא ממוקמת באזור הקריות ומתגוררים בה כ-50 אלף תושבים. בצפון העיר מתוכננת בניה בהיקף של כ-7,000 יחידות דיור.

לדברי מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי: "אנו מאמינים כי יש לשמור על מומנטום של ייזום ובנייה גם בתקופות מאתגרות, במיוחד כאשר הפוטנציאל הטמון באזור זה עדיין לא מומש. עינן הוסיף, כי הקניון ייבנה על פי הסטנדרטים האיכותיים של קבוצת עזריאלי ויעמיק את הפריסה הארצית של הקבוצה".

קבוצת עזריאלי מחזיקה עשרה קניונים: עזריאלי בתל אביב, אילון, ירושלים - מלחה, הנגב (באר שבע), הוד השרון, חולון, אאוט לט הרצליה, מודיעין אאוט לט אור יהודה וגבעתיים. שטח הקניונים נאמד ב-150 אלף מ"ר והם מכילים 1,000 חנויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אתם מדברים שטויות
מיקום הקניון מעולה. מרכז העיר . בשטח ששימש רק לנחשים ולמדורות ל"ג בעומר . לא היה פיתוח סביבתי והעירייה הרשתה לעצמה לזלזל באזור מבחינת ניקיון , פיתוח ותשתיות . האזור ישוקם , יבנו כיכרות והעירייה תיהייה חייבת לתחזק את האזור ברמה גבוהה . לא מדובר בקניון של דוד ויוסף מדובר בקניון של קבוצה מכובדת כמו עזריאלי. לא מדובר ברחובות צרים תפסיקו לבלבל את המוח . רחוב מקור ברוך הורחב והעובדה היא שמחנים משני צידי הכביש ועדיין יש מקום למוביל טנקים לעבור ברחוב . רחוב העצמאות רחב מספיק ומדובר ב 2 מסלולים לכל כיוון . העובדה שהמרכז פקוק נעוצה בעובדה שהפקחים של העירייה לא מצליחים עם משטרת ישראל לטפל בעברייני החנייה כראוי . כל הדיבורים על " בני דודינו " מיותרים . הם אלו שמפרנסים את בעלי העסקים באזור לא פחות מהיהודים . חלאס עם ההכללות האלו . כל אלו שמדברים בגנותם ויום שישי שבת ממלאים את ירכא ושפרעם שיסתמו את הפה . אולי גם הם לא רוצים אותנו שם ? אבל כולכם גיבורים לא רוצים אותם אבל יום שבת הוואדי בחיפה מלא בכל המסעדות . חלאס עם הפוליטיקה הזולה הזאת .
אמיר , קרית אתא רחוב מורדי הגטאות  |  20.10.09
7.
מיקום הקניון במקום הכי גרוע שאפשר
מיקום הקניון הוא במרכז קרית אתא - מקום פקוק גם ככה כל השנה הכביש שלצידו יוקם הקניון - הוא כביש עורק ארצי שאין אפשרות להרחיבו ולכן הוא יסתום את כל מרכז העיר כל השנה לצערי אבל אני חושש שהקניון הזה יהפוך כמו פארק לוקי בקריה למקום בילוי לא לתושבי הקריה אלא לבני דודנו - זאת עובדה! הקניון יהרוג את כל העסקים הקטנים מסביב איכות החיים של אלפי תושבים שגרים בכל הרחובות מסביב תפגע קשות - עקב ניקוז תחבורה ומבלים גם לרחובות הסמוכים - משאיות אספקה וזבל - אני לא מדמיין לעצמי איך המקום יכול לקלוט מסה אדירה ומרוכזת של אנשים ותחבורה מיקום הקניון חייב להיות מיחוץ לעיר - מה שבטוח לא במרכז הסואן של העיר
אריה , קרית אתא  |  16.07.09
6.
קניון בקרית אתא כן אבל לא במקום המיועד
מקום הקניון הוא ברחוב הראשי של הקריה . אני מזמין את כל מי שמעונין לנסוע בכיש זה ביום רגיל בשעות אחה"צ. הכביש ללא קניון פקוק ועמוס. האזור הזה לא מתאים לקניון. מה עוד שהקניון גובל בשני רחובות צרים ביותר . איכות החיים של התושבים שבחרו לגור כאן תרד פלאים. איכות הסביבה תמשיך להפגע. "לא מספיק אנחנו סובלים מזיהום אויר " ? . הסוחרים במרכז העיר ייפגעו . יש מקום מספיק לקניון בכניסות לעיר וביציאות ממנה.
משה , קרית אתא  |  15.07.09
לכל התגובות