אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה הענק של אלווריון - התקשורת העולמית מצטטת את כלכליסט

חוזה הענק של אלווריון - התקשורת העולמית מצטטת את כלכליסט

יממה לפני כולם חשף "כלכליסט" את החוזה הגדול בתולדות אלווריון. מניית החברה זינקה, בלומברג, וול סטריט ג'ורנל, רויטרס, פוקס, בארונ'ס, MSN ו-CNBC ציטטו

17.06.2009, 15:59 | כתב כלכליסט

אתמול בשעה 06:59 בבוקר עלתה באתר האינטרנט של "כלכליסט" ובעיתון המודפס ידיעה מאת גולן חזני שעוררה הדים בגופי התקשורת הכלכלית המרכזיים בעולם.

על פי הפרסום, חברת אלווריון הישראלית, המייצרת מערכות תקשורת אלחוטיות, זכתה במכרז לפריסת רשת בטכנולוגיית WiMAX בארה"ב, בהיקף של כ-100 מיליון דולר. בידיעה נכתב שמדובר בחוזה הגדול ביותר בתולדותיה של אלווריון, שנפגעה מהמשבר הכלכלי ונאלצה לפטר באחרונה 150 עובדים.

בשעה 09:22, דקות לפני פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב, הופיע במסופי בלומברג בבנקים ובבתי השקעות בכל העולם מבזק של שורה אחת: Alvarion Wins U.S. Contract Worth $100 Million: Calcalist Link (אלווריון זכתה בחוזה של 100 מיליון דולר בארצות הברית). המבזק קישר לידיעה באתר האינטרנט של כלכליסט.

5 דקות אחר כך, עלה בבלומברג תרגום תמציתי של הידיעה לאנגלית. בנתיים, מניית אלווריון טיפסה בבורסה ב-14%.

זמן קצר לאחר מכן, הידיעה צוטטה גם בסוכנות הידיעות הבינלאומית דאו ג'ונס, שתכניה מופיעים באתר האינטרנט של העיתון "וול סטריט ג'ורנל". בדאו ג'ונס נימקו את הנסיקה מניית אלווריון בבורסה בדיווח של עיתון ישראלי. בסוכנות נכתב עוד, כי לפי אנליסטים שתרגמו את המאמר, הכנסותיה השנתיות של אלווריון יגדלו ב-10%.

נוסף על כך הידיעה צוטטה באתר האינטרנט של בארונ'ס, אחד ממגזיני העסקים המובילים בעולם, ששייך גם הוא לחברת דאו ג'ונס.

היום בשעה 09:08, הוציאה חברת אלווריון הודעה לבורסה שאישרה את הפרסום אתמול בכלכליסט. לפי ההודעה, היקף העסקה עשוי להגיע אף ל-150 מיליון דולר. אחרי ההודעה לבורסה הופיעו הפרטים, שפורסמו יממה קודם לכן ב"כלכליסט", בכל גופי התקשורת הכלכלית המובילים בעולם, ובהם בלומברג, רויטרס, MarketWatch ,CNBC ,MSN ו-Fox Business.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות