אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג כלכליסט: גלידת היוגורט הכי טעימה צילום: גלעד קוולרציק

דירוג כלכליסט: גלידת היוגורט הכי טעימה

התחקירים לא הצליחו להרוג את טרנד היוגורטריות, שנולד בשנה שעברה ומסתמן כמרענן החדש של הקיץ. טעמנו והחלטנו: תמרה יוגורט מספר 1

18.06.2009, 09:45 | גלי וולוצקי

זה התחיל בקיץ שעבר בטפטוף, ומהר מאוד נהפך למבול - הפרוזן יוגורט, הטרנד הלוהט של שנות השמונים, חזר. חשבנו שהוא לא ישרוד את החורף ואת תחקיר "כלבוטק" (על כך שלעתים עשויה גלידת היוגורט מאבקות המשמשות להכנת גלידות, ולא מיוגורט טבעי), אבל הגלידה הרכה והחמצמצה הזו הוכיחה עמידות גבוהה, והקיץ הנוכחי מתחיל עם יותר יוגורטריות ואפילו עם ניצנים של התרחבות הטרנד התל־אביבי לרחבי הארץ.

יוגורט תמרה, צילום: אוראל כהן יוגורט תמרה | צילום: אוראל כהן יוגורט תמרה, צילום: אוראל כהן

לקחנו שלושה קונדיטורים, כאלה ששוקדים כל היום על מרקמים ומתיקות, לסיבוב בין שש יוגורטריות מרכזיות, בניסיון לברר איזו מגלידות היוגורט היא הטעימה ביותר, אצל מי הרוטב מוכן במקום ואצל מי הפירות נראים כאילו נחתכו לפני יומיים. התוצאות לפניכם.

תמרה יוגורט: 8.5

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי, בתוספת תמרים, אננס, קוקוס טחון, גרנולה ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה יפה, טעם המקפא עצמו חמצמץ במידה ובעל מתיקות מעודנת, המרקם חלק והתוספות טריות וטעימות. הגרנולה טעימה מאוד, ורוטב הפירות היה היחיד שהיה מתוק מדי ובעל טעם תעשייתי־משהו. המקום נעים ומעוצב להפליא והשירות אדיב. מבחר התוספות: מגוון יפה שנראה טרי ומגרה, כולל רטבים מקוריים כמו רוטב וויסקי ורוטב מלבי. פרטים: 16 שקל למנה קטנה (125 גרם), כולל כמה תוספות שנכנסות לכוס. בן יהודה 96 תל אביב, טל' 03-5234449.

 

יוגו: 8.3

 

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי, בתוספת פטל, גרנולה ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה אסתטית וכמות התוספות נדיבה, הטעם טוב, אך חסרה מעט חמיצות. המרקם חלק ונעים והתוספות טריות. הגרנולה טובה ופריכה והפטל מצוין. רוטב פירות היער מעט מתוק מדי. המקום מעוצב וממותג עד הפרט האחרון, האריזות מרשימות ועשויות מנייר מתכלה, והשירות אדיב ומקצועי. מבחר התוספות: מגוון יפה של כ־15 תוספות שנראה טרי, כולל מספר גדול במיוחד של תוספות שאינן ממשפחת הפירות. פרטים: 18 שקל למנה קטנה (150 גרם) עם תוספת אחת. כל תוספת נוספת 3 שקלים. רוטב סילאן ודבש בחינם, אך רוטב פירות היער עולה 2 שקלים. רוטשילד 19 תל אביב, טל' 03-5175777; כיכר רבין 19 תל אביב; הברזל 32 רמת החי"ל, תל אביב; שד' אבא אבן 12 הרצליה.

יוגו שופ, צילום: אוראל כהן יוגו שופ | צילום: אוראל כהן יוגו שופ, צילום: אוראל כהן
יוגורט שופ: 7.5

 

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי בתוספת משמש, גרנולה ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה נראית סטנדרטית והיא מעט קמצנית בכמות התוספות. טעם המקפא עצמו מצוין, מזכיר מאוד טעמו של יוגורט אמיתי ובעל מתקתקות וחמיצות מאוזנות. המרקם חלק ונעים, אך המשמשים נראים כאילו ידעו ימים יפים יותר. הגרנולה תעשייתית אך טרייה. הרוטב מתוק להחריד, כמעט לא אכיל. המקום נקי ומסודר, אך השירות מבולבל ולא מקצועי. מבחר התוספות: מגוון יפה, אם כי לא כל הפירות נראים טריים. מבחר הרטבים מרשים וכולל, למשל, רוטב ריבת חלב ורוטב פסיפלורה. פרטים: 16 שקל למנה קטנה (150 גרם) עם שלוש תוספות. בן יהודה 221 תל אביב, טל' 03-5442028.

יו יו יוגורט לנד: 6.7

 

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי, בתוספת גרנולה, אבטיח ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה נראית סטנדרטית וקצת קמצנית בכמות התוספות. מקפא היוגורט מעט מתוק מדי, מרקמו חלק ונעים, האבטיח לא נראה טרי במיוחד והגרנולה סבירה. רוטב פירות היער מתוק מדי ולא טעים. המקום מתאים לייעודו כמקום ליד השוק. הוא מעוצב בחינניות, אך משדר תחושה של פאסט פוד. השירות אדיב ומקצועי. מבחר התוספות: מגוון עשיר למדי אך סטנדרטי, וחלק מהפירות בתצוגה נראים לא טריים. פרטים: 16 שקל למנה קטנה (140 גרם), כולל תוספת אחת. בעבור 3 שקלים נוספים אפשר לקבל תוספות עד מלוא הכוס וכן מבחר גדול יותר של רטבים. רוטב שוקולד חם עולה 3 שקלים. קינג ג'ורג' 1 תל אביב, טל' 03-6292949.

קפוא, צילום: אוראל כהן קפוא | צילום: אוראל כהן קפוא, צילום: אוראל כהן
קפוא: 5.7

 

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי, בתוספת גרנולה, מנגו ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה עצמה נראית סטנדרטית, וכמות התוספות לא נדיבה דייה. מקפא היוגורט טעים אך מתוק מדי, וחסרה בו החמיצות הנדרשת. המרקם חלק והתוספות טריות. הגרנולה תעשייתית־משהו אך טרייה. רוטב פירות היער טרי וטעים. המקום מעוצב יפה ונראה נקי. השירות חביב ומהיר. מבחר התוספות: לא גדול במיוחד, אך נראה טרי ומזמין, וכך גם הרטבים. פרטים: 14 שקל למנה קטנה (125 גרם). כל תוספת 3 שקלים. אבן גבירול 8 תל אביב, טל' 03-6092111.

יוברי: 5

 

המנה: מקפא יוגורט בטעם טבעי, בתוספת גרנולה, מלון, ענבים, שזיף ורוטב פירות יער. הערות הטועמים: המנה נראית סטנדרטית וכמות התוספות נדיבה. המקפא עצמו טעים, לא מתוק מדי, אך המרקם "שבור" ואבקתי מעט. הפירות לא טריים במיוחד, וטעמה של הגרנולה תעשייתי, אם כי היא פריכה. רוטב פירות היער תעשייתי בטעמו. המקום יפה, צבעוני ונראה נקי. השירות אדיב ומהיר. מבחר התוספות: מגוון יפה, שכולל הרבה תוספות שילדים אוהבים, כמו שלל סוכריות גומי, ממתקים וסוכריות שוקולד. גם מבחר הרטבים מרשים. פרטים: 14 שקל למנה קטנה (170 גרם) ללא תוספות, 20 שקל עם 4 תוספות. אבן גבירול 23 תל אביב, טל' 03-5280805; יהודה 81 פינת לכיש, קריית גת.

יוברי, צילום: אוראל כהן יוברי | צילום: אוראל כהן יוברי, צילום: אוראל כהן

כך בדקנו

 

מאחר שמגוון התוספות ביוגורטריות אינו אחיד, הוחלט לטעום בכל אחת מאלה שנבדקו מנה של פרוזן יוגורט לבן בטעם טבעי, עם תוספת גרנולה, תוספת פרי טרי מההיצע שלה ורוטב פירות יער. הטועמים התבקשו להתרשם גם מהאסתטיקה של המקום, מהעיצוב, מרמת הניקיון, מהשירות, מצורת ההגשה וכמובן מטעם המנה, ממרקמה ומטריות התוספות. על בסיס הפרמטרים האלה הם העניקו לכל מנה ציון כולל מ־1 עד 10.

הטועמים: צוות הטועמים בליווי כתבת "כלכליסט" נכנס לכל אחת מהיוגורטריות והזמין מנה באנונימיות מלאה ובלי לחשוף את העובדה שמדובר במבחן טעימה. סיירו וטעמו: הקונדיטורית הוותיקה ובעלת קייטרינג דניאלה, דניאלה שניידר (קפלקה); משה משעלי, שף קונדיטור במסעדת רוקח 73; ואיל ירום, האחראי על הקונדיטוריה במסעדת טוטו. לאיש מהטועמים אין קשר עסקי או אחר למקומות שנבדקו.

תגובות

 

יוברי: "אם הייתם הראשונים בבוקר, לפעמים יש במכונה טיפת קרח. יש לנו אחלה יוגורט וכולם אוהבים אותו".

קפוא: "בדיקות מעבדה שביצעו 'כלבוטק' וערוץ 10 הצביעו על כך שאנחנו היוגורטרייה האמיתית היחידה בתל אביב, ושתכולת הסוכר במוצר שלנו היא הנמוכה ביותר לעומת היוגורטריות האחרות שהם בדקו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות