אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר סיטי התנפחה: תקציב השכר הוכפל בשנה צילום: בלומברג

מנצ'סטר סיטי התנפחה: תקציב השכר הוכפל בשנה

הקבוצה של משפחת המלוכה של אבו דאבי משלמת לשחקנים 44 אלף ליש"ט בשבוע בממוצע ורכשה שחקנים בשווי 158 מיליון ליש"ט בפחות מ-12 חודשים

18.06.2009, 10:38 | אוריאל דסקל

חאלדון אל מובארק, יו"ר מנצ'סטר סיטי, תקף אמש את עולם הכדורגל כאשר ציין שקבוצות ושחקנים דורשים מהם פי 2 יותר ממה שהם שווים במציאות. "היו מספרים שזרקו לעברנו שהיו בדיחה", סיפר לעיתון ערבי. "יש סיטואציות ששחקן שמוערך ב-10 מיליון ליש"ט מוצע לנו במחיר סיטי של 20 מיליון ליש"ט".

היום מגלה "הטיימס" שכנראה שמנצ'סטר סיטי הביאה על עצמה את "הקללה" הזו. תקציב השכר של הקבוצה כמעט והוכפל מלפני שנה והגיע למימדים אדירים בתקופה של מארק יוז כמנג'ר. תקציב השכר של הנובורישים החדשים של הפרמיירליג עומד על 79.4 מיליון ליש"ט, וזה עוד לפני רכישות השחקנים בקיץ הנוכחי. זה אומר שכמעט כל ההכנסות של המועדון - 82.3 מיליון ליש"ט לפי פירמת רואי החשבון, דלויט - נבלעות על ידי תקציב השכר המנופח.

לפי החישובים, שחקני מנצ'סטר סיטי מרוויחים ממוצע של 2.3 מיליון ליש"ט בשנה - כ-44 אלף ליש"ט בשבוע - הרבה מעל הממוצע של שחקן פרמיירליג. הנתון הזה כאמור יתנפח. מנצ'סטר סיטי רכשה את גארת' בארי ב-12 מיליון ליש"ט ותעניק לו חוזה ויקבל חוזה של כ-130 אלף ליש"ט בשבוע.

השווי של הסגל של יוז שווה 172.3 מיליון ליש"ט לפי "הטיימס", עלייה ניכרת מהסגל שהיה לסוון גוראן אריקסון לפני שנתיים, ששוויו עמד על כ-66.4 מיליון ליש"ט בלבד.

סיטי בתקופתו של יוז רכשה 13 שחקנים ב-133.7 מיליון ליש"ט וכשמחשבים לתוך הנתון הזה גם את המשכורות שלהם מגיעים ל-158 מיליון ליש"ט.

תקציב השכר של הסיטי קטן עדיין מתקציבי השכר של ארבע הגדולות - מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, ליברפול וארסנל - אבל ההנחה היא שבסוף הקיץ הקבוצה תשווה את סעיף זה לשאר הגדולות ובשנים הקרובות תעקוף אפילו את צ'לסי, שמשלמת כ-170 מיליון ליש"ט בשנה לשחקנים.

רוביניו, כוכב הסיטי נבחרת ברזיל, הוא המשתכר הגבוה ביותר באצטדיון סיטי אוף מנצ'סטר עם משכורת של 160 אלף ליש"ט בשבוע - כ-10% מסך התקציב.

מנצ'סטר סיטי אמורה למכור כ-12 שחקנים בקיץ הזה - ביניהם טל בן חיים הישראלי - ולפי הערכות תקבל עליהם בין 18 ל-20 מיליון ליש"ט. אולם השחקנים שיגיעו לבטח יקבלו יותר מה-12 ביחד ולפי החישובים יגדילו את תקציב השכר בכ-26 מיליון ליש"ט.

קרלוס טבס למשל, שצפוי לחתום בקרוב, עשוי להרוויח עד 140 אלף ליש"ט בשבוע. סמואל אטו, שמנצ'סטר סיטי מחזרת אחריו במרץ, עשוי להרוויח עד 192 אלף ליש"ט נטו בשבוע (כ-320 אלף ליש"ט ברוטו) וזאת לאחר שתשלם עבורו לברצלונה מתחת ל-30 מיליון ליש"ט.

אם אכן סיטי תרכוש את אלוף אירופה הקמרוני הוא יהפוך לשחקן בעל המשכורת הגבוהה ביותר בפרמיירליג ובאירופה בכלל - 16.6 מיליון ליש"ט בשנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות