אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובעים מבקשים לא לדחות את פסק הדין של מאדוף - למרות העיכובים צילום: בלומברג

התובעים מבקשים לא לדחות את פסק הדין של מאדוף - למרות העיכובים

גזר הדין אמור להינתן בסוף החודש, אך החוקרים לא מצליחים להשלים את רשימת הנפגעים ולקבוע כמה כסף גנב מאדוף

20.06.2009, 12:32 | סוכנויות הידיעות

התובעים במשפט מאדוף מבקשים מהשופט לא לדחות את מתן גזר הדין, אף שהחוקרים עוד לא הצליחו לקבוע מהי כמות הכסף המדויקת שאיבדו המשקיעים בהונאה הידועה לשמצה.

על פי עתירת התובעים, תיעוד חלקי של פעילויות החברה של מאדוף, המכיל חומרים עוד מ-1979, וחלקו נמצא על מיקרופילם, עוד לא נבדק כראוי ומעכב את המאמצים לזהות את כל הקורבנות ולקבוע את היקף ההפסדים שלהם.

שחזור המידע עשוי לקחת עוד מספר חודשים נוספים, אך לטענת התובעים אין בכך כדי לדחות את מתן גזר הדין של מאדוף בן ה-71 שנקבע ל-29 ביוני. הם ביקשו הארכה של 90 יום מעבר לתאריך שנקבע, לקביעת גובה הפיצויים. מאדוף הודה במרץ כי הונה באמצעות חברת ההשקעות שלו את המשקיעים והוא עשוי לבלות את שארית חייו מאחורי סורגים.

הממשלה ונאמן שמונה לפירוק הנכסים של מאדוף פועלים לחשיפת היקף ההונאה ארוכת השנים, כך שניתן יהיה למצוא את הנכסים ולחלק כספים בחזרה. עד כה, הרשויות הצליחו לזהות 1,341 לקוחות, וההפסדים הידועים עומדים על יותר מ-13 מיליארד דולר.

גם אם תינתן ההארכה המבוקשת, לא בטוח "שהממשלה והנאמן יצליחו לשחזר את כל החומרים המתועדים וליצור רשימה של כל הקרבנות", טוענים התובעים. לדבריהם, התיעוד שנמצא בחברה היה מבולגן וחסר, והוחזק במספר משרדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות