אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: כל חידוש רישיון יחויב בבדיקות ראייה צילום: אי פי אי

משרד התחבורה: כל חידוש רישיון יחויב בבדיקות ראייה

משרד התחבורה מתכוון להחיל את התקנה על נהגים שגילם 40 ומעלה. הבדיקה תיערך אחת ל-10 שנים. עד היום חלה תקנה זהה רק על נהגים מקצועיים או כאלה שגילם 65 שנה ומעלה

21.06.2009, 14:54 | ליאור גוטמן

מחדש רישיון נהיגה? משרד התחבורה הודיע היום (א') על כוונתו להחיל תקנה חדשה לפיה כל חידוש רישיון יחויב בבדיקות ראייה. מדובר בתקנה שחלה על נהגים שגילם 40 ומעלה. הבדיקה תיערך אחת ל-10 שנים. עד היום חלה תקנה זהה רק על נהגים מקצועיים או כאלה שגילם 65 שנה ומעלה.

לדברי משרד התחבורה בדיקות העיניים נועדו לאתר נהגים הסובלים מליקויי ראייה העלולים להשפיע על יכולתם לנהוג. "נהגים אלה מהווים סכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה להם ולסובב אותם בכביש", מסביר שר התחבורה ישראל כץ.

יצוין כי לפני מספר שנים ערך אגף התנועה במשטרת ישראל סקר מקיף לבדיקת כושר הראייה בכבישי הארץ. מהנתונים התברר כי 7.3% מנהגי הרכב הפרטי סובלים מליקויי ראיה. בתחום הרכב הכבד והציבורי הגלו ממצאים חריפים יותר: כ-13.5% מנהגי הרכב הכבד וכ-16% מנהגי הרכב הציבורי התגלו כבעלי ליקוי ראייה.

יצוין שהתקנה דורשת את אישור ועדת הכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תעשיית הכסף מחידוש הרישיון
חידוש רישיון מותנה בבדיקת עיניים הכוללת חדות ראיה ושדות ראיה. קיימת אפשרות בדיקה על ידי רופא עיניים או אופטוטריסט. מחיר הבדיקה 70 ש"ח אצל האופטומטריסט ובחינם אצל הרופא. הציבור שאינו רוצה לשלם פונה לרופא העיניים דרך קופות החולים ובכך חוסך את 70 הש"ח. אך, לרוב רופאי העיניים אין מכשיר שבודק שדות ראיה והנבדק מופנה לגורם שלישי (בית חולים או מכון) לבדיקת שדות ראיה. כולם מרוויחים (איזו חגיגה). אבל, עקב עומס בבתי החולים לא כול בית חולים מוכן לבצע שדות ראיה לרישיון נהיגה (כדוגמת בה"ח סורוקה). הנבדק מטורטר הלוך וחזור. כולם חוגגים על חשבונינו. הנה דוגמא לבירוקרטיה במיטבה. אז שלא יעבדו עליכם.
נמאס  |  22.06.09
לכל התגובות