אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלנקור שוקלת לצאת בהנפקה ראשונה לציבור צילום: shutterstock

גלנקור שוקלת לצאת בהנפקה ראשונה לציבור

חברת הסחורות הפרטית שבסיסה בשוויץ היא אחת הגדולות בעולם מסוגה. מחזיקה ב־35% מענקית הכרייה Xstrata הבוחנת עתה מיזוג של 40 מיליארד דולר עם אנגלו־אמריקן

21.06.2009, 21:30 | ענת ציפקין

אחת מחברות הסחורות הפרטיות הגדולות בעולם, גלנקור השוויצרית, עושה צעדים ראשונים לעבר הנפקה ראשונה לציבור (IPO), כך דיווח היום (א') "הוול סטריט ג'ורנל". עוד עולה כי ההנפקה לא תתרחש ככל הנראה בשנה הקרובה, וכי גלנקור עדיין נמצאת בשלבים מקדמיים מאוד של המו"מ עם בנקי השקעות לצורך ביצועה.

להערכת גורמים המקורבים לגלנקור, הפועלת בעיקר בתחום המתכות, הסחורות החקלאיות והאנרגיה ומחזיקה ב־35% שליטה בחברת הכרייה Xstrata Plc,

נושא ההנפקה עלה על הפרק בעיקר על רקע העובדה שמבנה הבעלות של החברה, המרוכז בידי כמה בעלי מניות גדולים שהם מנהליה הבכירים וחלק מהעובדים בה, מונע ממנה לצמוח. בדיוק משום כך חתכה סוכנות הדירוג מודי'ס בחודש מרץ האחרון את דירוג האשראי של גלנקור ל־Baa2 עם אופק דירוג שלילי, על רקע חשש למקורות הנזילות של החברה.

עוד אומרים גורמים המקורבים לחברה ל"וול סטריט ג'ורנל", כי אין ספק שהנפקה ראשונית לציבור תהיה תפנית מהותית באסטרטגיה של גלנקור, ועם זאת היא צפויה לייצר לחברה הון טרי כבסיס להתרחבות עתידית. לנוכח הצניחה המהותית בביקוש לסחורות בסוף השנה החולפת, ולמרות ההתאוששות שנרשמת בשווקים אלו לאחרונה, כל עוד הכיוון שאליו יפנו שוקי המניות והסחורות נמצא בסימן שאלה, לא ברור לחלוטין מהו הסיכוי שגלנקור אכן תבצע מהלך מורכב כל כך בשנה או בשנתיים הקרובות.

בתוך כך דיווח היום "סאנדיי טלגרף" הבריטי כי Xstrata פנתה בשבוע שעבר ליריבתה אנגלו־אמריקן בנוגע למיזוג אפשרי שהיקפו 41 מיליארד דולר, ליצירת אחת החברות המובילות בעולם למשאבים טבעיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות